Головна Економіка і аграрна політика Фермери прибули з тракторами і яйцями на саміт ЄС

Фермери прибули з тракторами і яйцями на саміт ЄС

У день саміту лідерів Євросоюзу фермери зібрали протест в Брюсселі, щоб домогтися більшої допомоги на тлі підвищення податків, зростання витрат та дешевого імпорту агропродукції.

Про це повідомило агентство Reuters, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на «Європейську правду».

За оцінками поліції, головні магістралі Брюсселя заблокували близько тисячі тракторів. При цьому фермери закидали Європарламент яйцями, запалили біля будівлі багаття та запускали феєрверки.

На одному з тракторів вони повісили банер з написом: «Якщо ви любите землю, підтримайте тих, хто її обробляє». На іншому плакаті було написано: «Немає фермерів – немає їжі».

Хоча фермерська криза офіційно не включена до порядку денного саміту ЄС, її також обговорюють. Прибувши на саміт, прем’єр-міністр Бельгії, яка головує в Євросоюзі, Александр Де Кроо заявив, що скарги фермерів треба обговорити.

«Вони пропонують продукцію високої якості, ми також повинні переконатися, що вони можуть отримати правильну ціну», – сказав він.

Водночас прем’єр Ірландії Лео Варадкар підтримав президента Франції Емманюеля Макрона, який виступив проти підписання торговельної угоди з групою південноамериканських країн «Меркосур» – ще однієї ключової вимоги фермерів.

Перегляди: 33