Головна Ринок України Експорт/імпорт Литва на відміну від Латвії не заборонятиме імпорт російського зерна

Литва на відміну від Латвії не заборонятиме імпорт російського зерна

Литва, Клайпедський порт

Міністерство сільського господарства Литви заявило, що оголосить про нові обмеження на імпорт зерна з росії та білорусі в понеділок, 26 лютого, але повну заборону не запроваджуватиме.

Про це повідомляє  «ПроАгро Груп» з посиланням на LRT.

Латвійський парламент минулого тижня тимчасово заборонив імпорт російської та білоруської сільськогосподарської продукції. Однак Литва цього не робитиме, натомість  планує запровадити нові обмеження.

«Заборона не є простою справою, існує великий тиск як з боку Світової організації торгівлі, так і інших міжнародних організацій через глобальний голод. І латвійці отримають багато критики за цю заборону, тому я думаю, що це не обов’язково піде так, як планувалося», – зазначив  радник міністра сільського господарства Литви Рокас Петрашюнас.

Раніше голова Литовської сільськогосподарської ради Ігнас Гофманас заявив, що Литва могла б наслідувати приклад Латвії.

«Те, що російське зерно ввозиться до Литви абсолютно вільно, не контролюється, не перевіряється його якість, нічого. А обсяги набагато більші. За нашими даними, у 2023 році до Литви було ввезено щонайменше 170 тис. тонн російського зерна», – сказав він.

Литовські фермери закликають уряд прийняти рішення щодо обмеження транзиту російського зерна через країну. Гофманас підозрює, що частина російського зерна залишається в Литві.

Однак міністр сільського господарства Кястутіс Навіцкас запевнив, що через Литву проходить лише невелика кількість російського зерна і все воно йде у Клайпедський порт.

Перегляди: 14