Головна Ринок України Експорт/імпорт Польща не проти спрощення транзиту українського зерна до портів Балтії

Польща не проти спрощення транзиту українського зерна до портів Балтії

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький позитивно оцінює ідею перенесення інспекції української агропродукції з польсько-українського кордону до портів Балтійського моря.

Про це заявив президент Литви Гітанас Науседа, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на «Порти України».

Якщо ця домовленість буде реалізована, можливості Литви та інших країн Балтії щодо експорту зерна значно зростуть, наголосив Науседа.

«Ми повинні зробити все, щоб альтернативне постачання зерна через територію Польщі до портів країн Балтії було максимально злагодженим та ефективним», – сказав він.

Науседа розповів, що польський прем’єр позитивно відреагував на пропозицію перенести всі численні перевірки (фітосанітарні, санітарні, ветеринарні) з українсько-польського кордону до портів країн Балтії.

«Гадаю, тепер наші міністерства мають працювати з польськими органами влади, щоб продовжити цю розмову та спробувати реалізувати зміни якнайшвидше», – додав він.

Перспектива використання далеко розташованих від України портів розглядалася торік. Улітку 2023 року в очікуванні нового врожаю представники уряду провели переговори з Європейським Союзом та попросили компенсувати транзит у порти Литви та Латвії, Німеччини, Нідерландів, а також адріатичні — Хорватії, Словенії та Італії.

Перегляди: 6