Головна Ринок України Експорт/імпорт Польські фермери оголосили великий протест через імпорт з України

Польські фермери оголосили великий протест через імпорт з України

Польські фермери анонсували на 24 січня великий національний протест у зв’язку з погіршенням ситуації в галузі і напливом агроімпорту з України.

Про це пише «ПроАгро Груп» з посиланням на «Європейську правду».

Протест триватиме з 12 до 14 години. Трактори виїдуть на польські дороги практично в більшості воєводств. Лише у Західнопоморському воєводстві анонсовано близько 100 виїздів. Трактори з’являться на районних та воєводських дорогах.

«Від імені Правління Національної ради сільськогосподарських палат я підтримую акцію протесту, оголошену аграрною організацією Solidarnośc 24 січня 2024 року, і закликаю фермерів приєднатися до спільно організованих акцій», – заявив президент Національної ради сільськогосподарських палат Віктор Шмулевич.

Трактористи візьмуть в облогу вулиці в рамках протесту проти неконтрольованого напливу української агропродовольчої продукції до Європейського Союзу, а також проти погіршення ситуації в національному сільському господарстві.

Воєводський союз фермерів, фермерських асоціацій та сільськогосподарських організацій оголосив, що в акції протесту візьмуть участь фермери з наступних гмін: Бані, Пижице, Мислібуж, Козеліце, Лип’яни, Тщинсько-Здруй, Пшелевіце.

В інтерв’ю порталу wieści rolnicze.pl Адріан Вавжиняк, прессекретар NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarnośc і голова Нижньосілезької NSZZ RI Solidarnośc, пояснив постійно зростаючий масштаб проблеми для польських фермерів.

«Ми всі знаємо, наскільки складною є ситуація для сільськогосподарського виробництва в цілому. Ми бачимо, що відбувається сьогодні, наприклад, на закупівельних станціях, які стримуються і чекають на рішення Європейської комісії… Однак ситуація набагато ширша – ми бачимо падіння цін на молоко, падіння прибутковості. Ми боремося за те, щоб сімейні ферми взагалі могли функціонувати. Ми не в змозі конкурувати з Україною, тому чекаємо, серед іншого, запровадження квот, які були до війни. Українське зерно має йти туди, куди воно йшло тоді – на азійський чи африканський ринок, але не в Європу», – пояснив він.

Раніше повідомлялося, що за угодою з урядом Польщі перевізники, які блокують три пункти пропуску на кордоні з Україною, призупинять свій протест до 1 березня.

Перегляди: 8