Головна Економіка і аграрна політика Польські фермери протестують біля термінала, де перевантажують продукцію з України

Польські фермери протестують біля термінала, де перевантажують продукцію з України

У Польщі мешканці гміни Орли та фермери з організації «Підкарпатське ошукане село» розпочали блокаду національної дороги 77 в селі Дуньковичі.

Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на «Європейську правду».

Вони протестують проти будівництва нової дороги в напрямку Журавиці до термінала, де перевантажують продукцію з України. Очікується, що блокада триватиме до 30 червня.

Учасники акції стверджують, що будівництво не було узгоджене з землевласниками, і вважають, що така інвестиція збільшить інтенсивність руху на національній дорозі та позбавить місцевих фермерів їхніх земельних ділянок.

«Ми вимагаємо, щоб роботи з будівництва дороги були зупинені, наразі ця територія є дуже цінною з сільськогосподарської точки зору… Це ускладнить роботу фермерів, забере у них цінні поля, а також ускладнить пересування мешканців», – розповів один з учасників протесту.

«З нами ніхто не консультувався, ми підозрюємо, що ця інвестиція буде зроблена під олігархів з України і служитиме їм, а не нам, підкарпатським фермерам і місцевим жителям», – зазначив Роман Кондрув з “Підкарпатського ошуканого села”.

Страйкарі пропускають п’ять автомобілів на годину, за винятком маршрутних автобусів, мікроавтобусів та продуктових вантажівок. Вони вимагають переговорів з інвестором і зміни маршруту дороги.

Дорога, яку будують, має забезпечити краще сполучення з національною дорогою DK 77, яка наразі єдиною під’їзною дорогою до термінала в Журавиці. Термінал обробляє вантажі, що перевозяться залізницею з та в Україну, в тому числі сільськогосподарську продукцію.

Перегляди: 453