Головна Економіка і аграрна політика У власників українського «Агропросперіса» конфіскували активи в росії

У власників українського «Агропросперіса» конфіскували активи в росії

російський диктатор володимир путін 8 квітня підписав указ про конфіскацію активів холдингу «АгроТерра», створеного у 2008 році американською транснаціональною інвестиційною групою NCH Capital Inc.

Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на LIGA.Бізнес.

Указ передбачає передання федеральному агентству з управління майном 100% у компаніях «Капітал АгроФінанс», «АгроТерра», «АгроСистема-Регіони», «Агросистема».

Групу NCH 1993 року заснували американці Джордж Рор та Моріс Табасінік. В Україні їм належить великий агрохолдинг «Агропросперіс», який об’єднує кілька десятків агровиробничих компаній, що працюють в основних аграрних регіонах України, та низку елеваторів. Їм також належить «Агропросперіс Банк», його єдиним акціонером є «Агро Холдінгс (Юкрейн) Лімітед», дочірня компанія інвестиційного фонду NCH Capital.

Рішення ухвалене в межах указу путіна від 25 квітня 2023 року, згідно з яким іноземні активи в росії можуть бути вилучені «у разі позбавлення рф, російських юридичних чи фізичних осіб права власності на майно, яке перебуває у недружніх країнах».

Перегляди: 166