Головна Ринок України Експорт/імпорт ЄС запровадить мита на зерно з росії та білорусі

ЄС запровадить мита на зерно з росії та білорусі

Євросоюз готується запровадити мита на імпорт зерна з росії та білорусі, щоб заспокоїти фермерів та деякі країни-члени – це буде першим обмеженням на російські продовольчі товари з часу повномасштабного вторгнення в Україну.

Про це стало відомо виданню Financial Times, передає «ПроАгро Груп» з посиланням на «Європейську правду».

За словами співрозмовників видання, знайомих з планами, найближчими днями Європейська комісія оголосить про мито в розмірі 95 євро за тонну на зернові з росії та білорусі.

За словами джерел, це призведе до зростання цін щонайменше на 50%, що знищить попит. Тарифи в розмірі 50% також будуть встановлені на насіння олійних культур і продукти їх переробки. У 2023 році імпорт з росії зернових, олійних культур та їхніх похідних сягнув рекордних 4 млн. тонн, що становить 1% від загального споживання в ЄС.

Євросоюз виробляє понад 300 млн. тонн зернових та олійних культур на рік і є нетто-експортером перших, тому не має потреби в російському та білоруському імпорті. Представник ЄС зазначив, що ціни на зернові перебувають на чотирирічному мінімумі, тоді як росія є «дуже конкурентоспроможною на зернових ринках і чинить значний тиск».

Мито буде встановлене на максимальному рівні, дозволеному правилами СОТ. росія може вжити заходи у відповідь, але вона вже заборонила більшу частину імпорту продовольства з ЄС, і багато європейських компаній у цьому секторі пішли з країни за останні роки.

У лютому Латвія запровадила односторонню заборону на імпорт багатьох продуктів харчування з росії та білорусі, а Литва оголосила про суворі перевірки вантажів. Сейм Польщі 8 березня ухвалив постанову, яка закликає запровадити санкції на імпорт російських і білоруських продуктів харчування.

Перегляди: 19