Головна Ринок олійних та продуктів переробки

  Ринок олійних та продуктів переробки

  32

  • Згідно з повідомленням Bloomberg, США і Китай мають намір укласти нову торговельну угоду протягом трьох місяців. У вівторок міністерство комерції КНР заявило, що переговори з США про усунення торгово-економічних протиріч просуваються успішно і Китай очікує від них позитивних результатів;
  • Як Мінфін Індонезії повідомляє про введення нульового мита при експорті пальмового масла з країни, скасувавши діючий тариф у розмірі 50 $/т. При цьому уточнюється, що нульове мито діятиме в разі, якщо внутрішні ціни на сире пальмове масло складуть 570 $/т або нижче;
  • За даними MARS, у країнах Євросоюзу як і раніше складається несприятлива картина з посівами озимого ріпаку, які страждають через недостатнє зволоження.
  • Згідно з даними Reuters, Китай збільшить імпорт аргентинського соєвого масла, після того як в березні в Аргентині почнеться збирання нового врожаю сої. Даний обсяг більш ніж в два рази перевищує показник експорту соєвого масла в Китай за останні три роки (120 тис. т). Угода про постачання олії є гарною новиною для аргентинських маслозаводів, які сильно постраждали від торгової війни між Китаєм і США;
  • За даними Malaysian Palm Oil Council, нова політика ЄС в області біопалива призведе до зниження обсягів імпорту пальмової олії. Проте, політика ЄС створює нові можливості для сектора пальмового масла, так як все більшу підтримку отримує виробництво і використання вдосконаленого біопалива або біопалива на основі відходів.

  Глобальний ринок сої в актуальний час переживають підсилення конкуренції. Конкурентна боротьба між експортерами сої зростає на тлі скорочення споживання олійної Китаєм, обумовленого новими стандартами кормів в країні та зменшенням поголів’я свиней через спалах АЧС.

  Подальшому зміщенню рівноваги на глобальному ринку сої сприяє рекордні валові збори в США, які в поточному році сягнули 125 млн тонн. Водночас, фермери змушені шукати додаткові напрямки збуту олійної після втрати ринку Китаю.

  В той же час в найближчі місяці високо ймовірно укладання оновленої торгової угоди між США та КНР, що суттєво змінить ситуацію на світовому ринку. Так, нещодавно Дональд Трамп повідомив, що Китай погодився негайно відновити закупівлю американської сої, проте поки невідомо, чи скасує він 25% мито на сою з США.

  Внутрішні ринки ключових олійних за підсумком звітного періоду не демонстрували суттєвих змін, водночас ціни на основні продукти їх переробки коливалися різноспрямовано.