Головна Війна проти України Агрокомбінат «Слобожанський» відновлює роботу

Агрокомбінат «Слобожанський» відновлює роботу

З перших днів війни, а саме з 4 березня, один із найбільших свинокомплексів Харківщини ПрАТ «Агрокомбінат «Слобожанський», що у Чугуєвському району, потрапив в окупацію. Із середини квітня населені пункти (смт. Чкалівське та с. Іванівка), де розміщені виробничі потужності підприємства, опинилися на першій лінії вогню.

Така ситуація тривала майже п’ять місяців аж до початку вересня, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на інформацію Асоціації «Свинарі України».

«Підприємство перебувало під постійними обстрілами, дороги на вїзд та виїзд були заблоковані, без можливості вивезти тварин чи, навпаки, поставити ветпрепарати, корми та паливо. Логістика між фермами була повністю зруйнована. Як наслідок, репродуктор в с. Іванівка залишився без кормів, тварини почали голодувати. Більшість працівників перемістилася в безпечніші регіони не тільки через загрозу життю, а й через терор, який влаштували окупаційні війська. У зв’язку з браком спеціалістів довелося обрати пріоритетні для збереження групи тварин», — розповіли у товаристві.

Впродовж місяців окупації артилерійськими та ракетними обстрілами було зруйновано 34-ри з 42-ох корпусів відгодівельного комплексу «Промзона» і 4 корпуси племінного репродуктора в с. Іванівка, практично всі склади елеваторного господарства. Окупанти вилучили більшість техніки з автотракторного парку, розграбували адмінбудівлю та склади забійного цеху.

На момент деокупації підприємству вдалося зберегти 1,3 тис. голів маточного поголів’я та близько 7 тис. голів на відгодівлі, де наразі свині продовжують гинути від холоду в зруйнованих корпусах. Загалом на підприємстві за період окупації загинуло близько 63 тис. голів свиней. Прямі втрати ПрАТ «Агрокомбінат «Слобожанський» становлять близько понад 20 млн. дол.

«Наразі хочемо відновити поголів’я в с. Іванівка, де вціліло близько тисячі ремонтних свинок. Цей майданчик будемо використовувати під закритий цикл. Годувати плануємо готовими комбікормами, які будемо закуповувати. До липня 2023-го року маємо намір вийти на 20 тис. голів товарного поголів’я. Звісно, стратегічною залишається відбудова та повна реконструкція основної ферми «Промзона» в смт. Чкалівське. Адже наше підприємство є стратегічно важливим виробником м’яса не тільки для регіону, але і для країни в цілому», — поділилися планами на майбутнє керівники підприємства.

ПрАТ «Агрокомбінат «Слобожанський» – так званий «стотисячник», маточне поголів’я якого до війни налічувало понад 60 тис. свиней (у т. ч. 3 435 маточного).

Перегляди: 5