Головна Економіка і аграрна політика Депутати готують зміни до правил вагового контролю

Депутати готують зміни до правил вагового контролю

вантажівка ваги

Група народних депутатів України від фракції «Слуга народу» та групи «Довіра» зареєстрували  проєкт закону, який має виправити низку недоліків в законодавстві щодо габаритно-вагового контролю на дорогах. Про це повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на AgroPortal.

Мова йде про законопроєкт №6222 від 26 жовтня 2021 р. «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо усунення дискримінації вантажовідправника за порушення вимог вагового контролю».

Зокрема документом встановлюється однаковий та справедливий підхід у притягненні до відповідальності за порушення габаритно-вагових вимог та усунення подвійної відповідальності суб’єктів, якщо він є одночасно перевізником та вантажовідправником.

Також пропонується усунути відповідальність вантажовідправника за те, що переданий ним перевізнику вантаж перевозиться без отримання відповідного дозволу, якщо такий вантаж перевищує нормативні габаритні параметри.

Забезпечення дотримання вимог законодавства під час перевезення великогабаритних/великовагових вантажів чи руху таких транспортних засобів, включаючи отримання дозволу на такий рух (перевезення), є обов’язком саме перевізника, і вантажовідправник не може вплинути чи забезпечити виконання перевізником такого обов’язку.

Перегляди: 3