Головна Війна проти України Міжнародний суд в Гаазі розслідуватиме воєнні злочини РФ під час вторгнення в...

Міжнародний суд в Гаазі розслідуватиме воєнні злочини РФ під час вторгнення в Україну

Міжнародний кримінальний суд в Гаазі

Прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі Карім Ахмад Хан починає розслідувати воєнні злочини РФ з часу вторгнення в Україну 24 лютого.

Про це йдеться у повідомленні МКС, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на DW.

«Я ознайомився з висновками управління, що випливають з попереднього вивчення ситуації в Україні, та підтвердив наявність справедливих причин для початку розслідування», – заявив прокурор МКС.

Карім Ахмад Хан зауважив, що останніми днями територія конфлікту збільшується, тож розслідування охоплюватиме також нові ймовірні злочини, які вчиняє будь-яка сторона конфлікту у будь-якій частині України. Він закликав уважно стежити за розвитком подій, до стриманості та неухильного виконання норм міжнародного гуманітарного права.

Прокурор пояснював раніше, що МКС з часу подання заявки українським урядом у 2015 році офіційно має повноваження на розслідування порушень міжнародного гуманітарного права, вчинених на території України, включно з тимчасово окупованими територіями.

«Нагадую всім сторонам, які вчиняють насильство на українській території, що мій офіс може втілити свою юрисдикцію для розслідування будь-яких актів геноциду, злочинів проти людства та воєнних злочинів, вчинених в Україні», – заявляв прокурор кілька днів тому.

Міжнародний кримінальний суд, більш відомий під назвою Гаазький трибунал, розслідує і притягає до відповідальності осіб, що вчинили воєнні злочини та злочини проти людяності. У листопаді 2016 року РФ вийшла з-під юрисдикції Міжнародного кримінального суду.