Головна Війна проти України На Вінниччині розробили технологію дистанційного пошуку мін на полях

На Вінниччині розробили технологію дистанційного пошуку мін на полях

На Вінниччині розробили технологію дистанційного пошуку мін на полях за допомогою сільськогосподарської техніки. Про це повідомила прес-служба Вінницької обласної ради, передає «ПроАгро Груп».

Розробником технології є підприємство «Френдт», також до її створення долучилися науковці Вінницького національного технічного університету.

«На трактор кріпляться металодетектори, один – спереду, два – позаду. Ширина захвату – 6 метрів. Трактор рухається полем в автоматичному режимі зі швидкістю 3 км на годину. Металодетектор, що попереду, фіксує інформацію та передає її на диспетчерський центр в режимі онлайн. Якщо небезпечний предмет виявлений на шляху трактора, машина автоматично зупиниться і буде чекати подальших вказівок від оператора», – розповів засновник компанії-розробника Віталій Шуберанський.

Весь процес відбувається дистанційно й без участі людини. Спеціалізована техніка для розмінування коштує мільйони доларів, натомість можна використовувати сільгоспмашини, які не потрібні у виробництві, тому  розробка має низьку собівартість.

Перегляди: 3