Головна Війна проти України Робота «зернового коридору» гальмується з боку росії

Робота «зернового коридору» гальмується з боку росії

Починаючи з 14 жовтня 2022 року, російські інспектори Спільного координаційного центру в м. Стамбул суттєво затримують перевірку суден, які прямують до портів України для завантаження зерновими або вже є завантаженими та прямують до кінцевого пункту призначення. У результаті дій рф, понад 165 суден нині застрягли в черзі біля протоки Босфор, і їхня кількість щодня збільшується, повідомляє «ПроАгро Груп» з посиланням на заяву Міністерства зовнішніх справ України.

«Маємо підстави вважати, що затримки з перевірками суден зернової ініціативи з боку росії є політично мотивованими. Нещодавно російське керівництво без законних підстав намагалося поставити під сумнів діяльність зернового коридору, вимагаючи нових поступок за згоду москви продовжити дію зернової угоди», – йдеться у заяві.

В МЗС підкреслили, що дії росії підривають глобальну продовольчу безпеку, зокрема в регіоні Глобального Півдня. Затримки з перевірками вже не дозволили Україні експортувати додаткові 3 мільйони тонн зерна. 10 мільйонів людей в світі не отримали вчасно їжу через політичні амбіції Росії.

«Ми закликаємо міжнародне співтовариство, зокрема країни Африки та Азії, які покладаються на експорт зернових з України, вимагати від росії негайно припинити ці штучні затримки в перевірках суден зернового коридору. Ми не повинні дозволити кремлю тримати мільйони людей заручниками його голодних ігор», – наголосили в МЗС.

Також зазначається, що Україна прагне продовжувати тісну співпрацю з ООН і Туреччиною задля забезпечення безперешкодного функціонування Чорноморського зернового коридору й звернулася до Секретаріату Спільного координаційного центру з проханням терміново врегулювати питання затримок з боку росії, зокрема шляхом збільшення кількості інспекторів в протоці Босфор.

Перегляди: 2