Головна Споживчий ринок ФАО очікує на новий рекорд імпорту продовольства у світі

ФАО очікує на новий рекорд імпорту продовольства у світі

Світовий імпорт продовольства у 2023 році сягне $1,98 трлн, що на 1,5% перевищить рекордний показник 2022 року.

Такий прогноз озвучив головний економіст Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Максімо Тореро в інтерв’ю «Укрінформу».

«За прогнозами, у 2023 році світовий імпорт продовольства сягне $1,98 трлн, що на 1,5%, або на $28,9 млрд перевищить рекордний показник 2022 року, який оцінювався в $1,95 трлн. Попри досягнення нового абсолютного максимуму, очікується, що темпи зростання значно сповільняться порівняно з 2022 і 2021 роками, коли зростання досягло 11 і 18% відповідно», — зазначив Тореро.

На його думку, країни з високим рівнем доходу зможуть компенсувати зростання витрат на продовольство, тоді як країни з доходом вище середнього та низьким зосередяться на постачанні основних харчових продуктів, зменшуючи кількість і якість свого продовольчого імпорту.

«Країни, що розвиваються, які є чистими імпортерами продовольства, найбільш вразливі до зростання світових цін на продовольство. Серед них — країни на південь від Сахари, які вже стикаються з серйозними проблемами відсутності продовольчої безпеки і навіть голодом та мають найбільший ризик подальшого погіршення ситуації», — зауважив Тореро.

За його словами, крім складних економічних умов, більшість цих країн також страждають від конфліктів.

Перегляди: 3