Головна Техно Підготовка до осінньої посівної кампанії: поради аграріям

Підготовка до осінньої посівної кампанії: поради аграріям

Вересень у розпалі. Це означає, що слід почати активну підготовку до осінньої посівної. Врожайність озимих культур закладається з осені, тож варто заздалегідь подбати про захист шкідників, додаткове живлення рослин тощо. Сьогодні ми обговоримо основні правила, які варто знати кожному аграрію. А також розглянемо, які добрива на осінь варто обрати.

Як підготуватися до осінньої посівної?

Перше правило — вибір та вчасна купівля якісних добрив. Під час вибору міндобрив для осінньої посівної варто довіряти надійним виробникам: купуйте лише сертифіковану оригінальну продукцію, уникайте фальсифікату. А також з уважністю читайте етикетку продукту, щоб обрати добриво з оптимальним складом та фізико-хімічними властивостями. 

Також перед осінньою посівною варто подбати про:

  • Вибір якісного насіння, пристосованого до місцевих умов. Важливо звернути увагу на сорт, його стійкість до хвороб та шкідників.
  • Захист культур від шкідників — йдеться про хімічний захист озимини згідно з правилами.
  • Дотримання оптимального календаря посіву згідно погодних, кліматичних умов.
  • Забезпечення вчасного підживлення рослин.

Перед початком робіт необхідно вивчити структуру, вологість та родючість ґрунту. Цей етап може охоплювати аналіз ґрунту для визначення рівня родючості та вмісту поживних речовин. Якщо у вас є система зрошення, переконайтеся, що ґрунт забезпечений достатньою кількістю вологи після посіву.

Які добрива українські аграрії вносять в ґрунт восени? 

В осінні місяці активно використовуються всі види добрив. Це можуть бути як органічні (перегній) так і комплексні мінеральні добрива — на зразок “Нітроамофоска-М” від виробника “Тетра-Агро”. Добриво нітроамофоска — оптимальний варіант для активного підживлення ґрунту, адже містить увесь необхідний комплекс мінеральних речовин. До складу “Нітроамофоски” входять три найважливіших компоненти: калій, фосфор, азот. Додатково, добриво збагачене іншими мікроелементами: залізом, цинком, міддю, оксидом магнію тощо. 

Наступними перевагами “Нітроамофоски-М” від “Тетра-Агро” є:

  • Універсальність — добриво може використовуватися для різних сільськогосподарських культур, таких як зернові, соняшник, овочі (цибуля, морква, картопля).
  • Збільшення родючості ґрунтів до 70%.
  • Нейтралізація кислотності ґрунту.

Зручно й те, що вносити “Нітроамофоску” можна різними способами (механізованим та вручну). Саме тому, використання цього добре можливе на господарствах різного масштабу. 

Бажаємо багатих врожаїв!

Перегляди: 0