Головна Техно Як організувати полив у теплиці

Як організувати полив у теплиці

Полив у теплиці — це важлива складова успішного вирощування рослин у власному мікрокліматі. Щоб правильно все організувати ми радимо скористатись цими порадами та підготувати все заздалегідь. Якщо ви власник теплиці, то найефективніше організувати в ній крапельний полив.

Чому краще обирати крапельний полив для теплиць

Це економія води та оптимальне забезпечення рослин вологою. Краплинки води потрапляють безпосередньо до кореневої зони, уникнувши переосушення чи перефільтровування ґрунту. А також:

  • – зменшення ризиків захворювання рослин
  • – рівномірний розподіл води по всій площі
  • – автоматизація процесу
  • – економія часу
  • – ефективність додавання добрив
  • – збереження і покращення врожаю

Що важливо врахувати при організації краплі

1. Зберігайте оптимальну відстань між рядами рослин. Це сприяє рівномірному розподілу вологи, і ви уникнете пересихання чи зайвого зволоження.

2. Задайте час подачі води. Завдяки регульованому обладнанню для поливу є можливість встановити оптимальний час для поливу, його тривалість. Рослини краще адаптуються до регулярного режиму поливу.

3. При можливості встановіть датчики вологи, які слідкують за насиченням ґрунту водою та вмикають полив, лише якщо це необхідно. Це економить воду та підтримує оптимальні умови для росту рослин.

4. Для мульчування ґрунту використовуйте органічні матеріали. Вони допомагають утримувати вологу, запобігають перегріванню та підтримують стабільну температуру.

5. Трубки системи краще обирати зі стійких матеріалів, які не виділяють небезпечних речовин при перегріванні, адже температура в парниках може бути вищою за ту, яка навколо.

Кілька лайфхаків, які також можуть підвищити врожайність:

  • Солодка вода, яка залишається після варіння картоплі чи яєць. Вона містить багато корисних речовин для рослин та допомагає зменшити кислотність ґрунту, тож ми радимо використовувати її для зрошення грядок.
  • Ви можете спробувати експериментувати з різними видами рослин у теплиці. Деякі можуть вимагати більше вологи, тоді як інші — менше. Все це можна контролювати, перекривши окремі крани на системі.
  •  

Відкрийте для себе обладнання для поливу від магазину агротоварів АгроПром та зрозумійте всі переваги ефективного крапельного поливу в теплиці, використовуючи сучасні технології та неординарні способи. Робіть свій процес вирощування рослин захоплюючим та продуктивним.

Перегляди: 17