Головна Аналітика Ринок олійних та продуктів переробки (05.04.21‒09.04.21)

Ринок олійних та продуктів переробки (05.04.21‒09.04.21)

Попередній тиждень розпочався із вагомого зниження нафтових котирувань. Незважаючи на це, ціни на соєву та пальмову олію поступово відновлювалися протягом звітного періоду. В цей же час ціни соняшникової олії не демонструють зростання зважаючи на потужні чинники тиску.

  • Згідно з повідомленням Держспоживслужби, Лівія і Україна планують поглиблення співпраці та збільшення товарообігу. Зокрема, офіційні представники Лівії виражають зацікавленість в закупівлі з України соняшникової олії, а також зернової і плодово-ягідної продукції українських виробників;
  • За оцінкою експертів Oil World, в лютому обсяги переробки соєвих бобів в США скоротилися до мінімального значення за останні 17 місяців ‒ 4,47 млн. тонн, що також на 6% нижче за показник аналогічного місяця роком раніше (4,77 млн. тонн);
  • Згідно з даними Національної асоціації експортерів зернових Бразилії, в березні з країни було експортовано 14,9 млн. тонн соєвих бобів, що на 12% перевищує рівень аналогічного періоду роком раніше (13,3 млн. тонн) і є рекордним місячним показником;
  • Відповідно до інформації Oil World, Аргентина в березні поточного року наростила експорт соєвої олії до 560 тис. тонн в порівнянні з 222 тис. тонн, відвантаженими за аналогічний місяць минулого року. В цілому за перші три місяці 2021 року Аргентина збільшила експорт соєвої олії на 70% в рік ‒ з 994 тис. до 1,68 млн. тонн.

Попередній тиждень розпочався із вагомого зниження нафтових котирувань. Ціни на нафту на світових біржах впали на тлі оприлюднення рішення країн ОПЕК+ про збільшення видобутку та чергову хвилю захворювань короновірусом в США та Європі.  На рівень нафтових котирувань також впливає інформація про можливе послаблення санкцій США проти Ірану. Незважаючи на це, ціни на соєву та пальмову олію поступово відновлювалися протягом звітного періоду. В цей же час ціни соняшникової олії не демонструють зростання зважаючи на потужні чинники тиску.

Так, запровадження Росією експортного мита на соняшникову олію та підвищення мита на соняшник дає підстави очікувати скорочення обсягів пропозицій російської соняшникової олії найближчим часом та навпаки може призвести до її збільшення наприкінці поточного сезону початку нового, в разі, якщо будуть підстави розраховувати на скасування цих мит в майбутньому. Проте навіть тимчасовому збільшенню попиту на соняшникову олію заважає суттєва цінова різниця між такою продукцією, та іншими видами ключових рослинних олій.

За даними нашого цінового моніторингу, протягом звітного періоду на внутрішніх ринках ключових олійних та продуктів їх переробки фіксувалися окремі різноспрямовані цінові коригування. Так, внаслідок встановлення щонайменше тимчасової цінової стабільності на експортному ринку соняшникової олії, ціни на внутрішньому ринку олієсировини минулого тижня також коливались несуттєво. На базисі EXW ціни олійної встановилися в проміжку 21600-22200 грн./т., на умовах СРТ-завод, в той же час, ‒ 22000-22900 грн./т.

Достатній попит з боку вітчизняних переробних підприємств та бажання агровиробників підтримати ціни, скорочуючи продажі, виступають основними чинниками підтримки цін. Водночас, у випадку зниження експортних цін соняшникової олії, що є достатньо ймовірним у короткостроковій перспективі, ціни олієсировини коригуватимуться відповідним чином. Так, за результатом звітного періоду соняшникова олія на умовах FOB в портах Чорного моря торгувалася в межах 1480-1520 $/т.

Ціни соєвих бобів на внутрішньому ринку минулого тижня дещо скоротилися. На базисі EXW соєві боби торгувалися в проміжку 18000-18400 грн./т. На умовах СРТ-порт олійна зайняла ціновий діапазон 18500-19000 грн./т. Основним чинником зниження цін є зовнішній вплив.

Торгівельна активність в ріпаковому сегменті внутрішнього ринку залишається низькою. Потенціал пропозиції на ринку практично вичерпано. На умовах EXW цінові показники досягли проміжку 15000-15500 грн./т; на базисі FOB залишилися на рівні 515-530 $/т.

20210409-oil

Перегляди: 0