Головна Аналітика Ринок олійних та продуктів переробки (22.03.21‒26.03.21)

Ринок олійних та продуктів переробки (22.03.21‒26.03.21)

Одним із вагомих чинників, що обумовив в першу чергу зростання цін соєвої олії, є проголошений президентом США Джо Байденом курс на активний перехід країни на використання екологічних джерел енергії, в тому числі і в виробництві біопалива, чим і пояснюється вплив на ціни соєвої олії.

  • Згідно з повідомленням МРОС, у поточному сезоні Індія може імпортувати близько 8,63 млн. тонн пальмової олії, що на 12% перевищить показник 2019/20 МР (7,7 млн. тонн). В свою чергу, очікується, що Китай, імпортує від 6,7 до 7,1 млн. тонн пальмової олії в 2021 році;
  • За оцінкою експертів Oil World, обсяги переробки соєвих бобів в Аргентині в лютому склали 2,85 млн. тонн проти 2,63 млн. за аналогічний місяць минулого року. За підсумками березня аналітики очікується зростання показника до 3,4 млн., що може стати рекордним значенням для даного місяця на тлі нарощування експортних продажів соєвої олії і шроту;
  • Згідно з повідомленням Асоціації «Укроліяпром», за перше півріччя 2020/21 МР українські олійно-жирові підприємства переробили 8,09 млн. тонн олійних культур, в тому числі 7,3 млн. тонн насіння соняшнику, 575 тис. тонн соєвих бобів і 216 тис. тонн насіння ріпаку. Залишки олійних культур станом на 1 березня становили 6,7 млн тонн: 5,7 млн тонн насіння соняшнику і 1,0 млн тонн соєвих бобів;
  • Ukrainian Shipping Magazine повідомляє, що у квітні до України прибуде судно із 51,5 тис. тонн бразильської сої. За даними видання, одержувач сої – компанія Allseeds, яка імпортує сою для свого заводу в порту Південний.

Попереднього тижня, після різкого падіння цін на олійні, що змінило тривалий період зростання, поява кількох нових чинників впливу дозволила відновити позитивні коригування. Як вже було зазначено вище, одним із вагомих факторів, що обумовив в першу чергу зростання цін соєвої олії, є проголошений президентом США Джо Байденом курс на активний перехід країни на використання екологічних джерел енергії, в тому числі і в виробництві біопалива, чим і пояснюється вплив на ціни соєвої олії. На цьому тлі попереднього тижня також зросли ціни пальмової та соняшникової олії.

Водночас наразі важко стверджувати, що позитивні цінові тенденції збережуться в подальшому. Протидіяти цьому буде щонайменше зниження нафтових котирувань внаслідок нижчого, ніж очікувалося, попиту, та серії національних і локальних локдаунів в європейських країнах.

За даними нашого цінового моніторингу, протягом звітного періоду на внутрішніх ринках ключових олійних та продуктів їх переробки переважали позитивні цінові коригування.

Ціни соняшникового насіння відповідним чином реагують на відновлення позитивних тенденцій на ринку соняшникової олії. Зокрема як на базисі EXW, так і  на умовах СРТ-завод та СРТ-порт ціни олійної протягом тижня зросли в середньому на 1,3%. Тижнем раніше на тлі зниження цін вітчизняні агровиробники знижували або зупиняли продажі олієсировини в очікувані цінового підвищення.

Так, за результатом звітного періоду соняшникова олія на умовах FOB в портах Чорного моря торгувалася в межах 1510-1560 $/т, додавши близько 1% протягом звітного тижня. Позитивна цінова тенденція спостерігалась і на внутрішньому ринку соняшникової олії.

Ціни соєвих бобів всередині України минулого тижня обережно зростали. На базисі EXW соєві боби торгувалися в проміжку 18300-18700 грн./т. На умовах СРТ-порт олійна зайняла ціновий діапазон 18800-19300 грн./т. Основним джерелом підтримки цін виступає достатній попит з боку національних компаній-переробників.

Торгівельна активність в ріпаковому сегменті внутрішнього ринку залишається низькою. Потенціал пропозиції на ринку практично вичерпано. На умовах EXW цінові показники досягли проміжку 15000-15500 грн./т; на базисі FOB зросли з огляду на тенденції зовнішніх ринків до 505-520 $/т.

20210326-oil

Перегляди: 0