Головна Аналітика Ринок олійних та продуктів переробки (30.11.20-04.12.20)

Ринок олійних та продуктів переробки (30.11.20-04.12.20)

  • Як повідомляє GrainTrade, на думку експертів, ЄС активізує імпорт австралійської каноли в січні-червні 2021 року, оскільки власні запаси на кінець грудня будуть критично низькими внаслідок скорочення внутрішнього виробництва;
  • Згідно з інформацією Oil World, в жовтні Індонезія підвищила обсяг експорту пальмової олії – до 2,36 млн. т проти 2,2 млн. т у попередньому місяці, що, тим не менш, поступається показнику в жовтні роком раніше (2,54 млн. т);
  • Як повідомляє S&P Global Platts, уряд Індонезії підвищив експортне мито на пальмову олію на 180 $/т проти 55 $/т, починаючи з 10 грудня поточного року;
  • За повідомленням Statistics Canada, валові збори каноли в Канаді в поточному році стали мінімальними за останні 5 років. Загальний врожай оцінюється на рівні 18,7 млн. т, що на 4,5% поступається показнику минулого року. Скорочення зборів обумовлено посушливими погодними умовами, що призвело до зниження врожайності;
  • Національна асоціація експортерів зернових Бразилії Anec повідомляє, що потенціал експорту соєвих бобів в країні наразі практично вичерпано, тому найближчим часом суттєві відвантаження олійної на зовнішні ринки не відбуватиметься. Нова збиральна кампанія почнеться в січні;

Звітного тижня світові ринки ключових олійних культур та рослинних олій продемонстрували розворот цінових тенденцій.

Одним з ключових чинників тиску на ціни виступає покращення погодних умов в Південній Америці, зокрема в Бразилії та Аргентині, де помірні опади позитивно повипливали на хід посівної кампанії.

Окрім цього незмінним драйвером ринків залишається поведінка Китаю, який, згідно з останніми даними, змінив період активних закупівель на період скорочення попиту. Так, останні тижневі результати експорту сої з США зменшуються до найнижчих у цьому сезоні рівнів саме внаслідок скорочення відвантажень у бік КНР.

Варто також підкреслити, що загальним фактором, що обумовлює поточні негативні цінові коригування, є реакція покупців на тривалий період високих цін, що змусило їх скоротити фактичні обсяги закупівель.

За даними нашого цінового моніторингу, протягом звітного періоду внутрішні ринки ключових олійних та продуктів їх переробки також демонстрували негативні цінові коригування.

Так, перервавши тривалий період стрімкого зростання, суттєво просіли ціни на соняшникове насіння. На базисі EXW ціни олійної втратили близько 6% і зайняли проміжок 17600-18100 грн./т., на умовах СРТ-завод – 18100-18600 грн./т. На експортних базисах ціни також знизилися та за підсумком звітного тижня коливалися в межах 570-585 $/т.

Соняшника олія торгувалася в проміжку 1100-1115 $/т, середня ціна укладання угод скоротилася на 3%.

Поточна ситуація обумовлена як впливом негативних тенденцій світових ринків, так і поступовим знаходження рівноваги між попитом і пропозицією на внутрішньому ринку після остаточного підведення результатів збиральної кампанії. Нагадаємо, офіційні фінальні результати збиральної кампанії соняшнику в Україні приблизно дорівнюють 13 млн. т.

Минулого тижня в соєвому сегменті не зафіксовано значних цінових коливань. Попит залишається високим. Водночас, на подальший розвиток ситуації все ж таки може вплинути ситуація на світових ринках. На базисі EXW соєві боби торгувалися в проміжку 16500-17000 грн./т. На умовах СРТ-порт олійна зайняла ціновий діапазон 17100-17600 грн./т. На умовах FOB соєві боби українського виробництва, водночас, торгувалися в проміжку 495-510 $/т (-4% за підсумком тижня).

Торгівельна активність в ріпаковому сегменті внутрішнього ринку залишається низькою. Потенціал пропозиції на ринку 9практично вичерпано. На умовах EXW цінові показники займають проміжок 13200-13700 грн./т, на базисі FOB – 430-445 $/т.

20201204-oil

Перегляди: 0