Головна Логістика Вартість оренди вагонів-зерновозів на аукціоні досягла 6 тис. грн за добу

Вартість оренди вагонів-зерновозів на аукціоні досягла 6 тис. грн за добу

На аукціоні з розподілу вантажних вагонів через систему «Прозорро.Продажі» 1 листопада ставка на використання вагонів-зерновозів зросла до 5953,25 грн/добу.

Про це повідомив директор Департаменту комерційної роботи «Укразалізниці» Валерій Ткачов, інформує «ПроАгро Груп». Він зазначив, що «Укразалізниці» не вигідні такі спекулятивні ціни на зерновози.

«Різке зростання ставки плати на ЗРВ призведе до втрати загальних обсягів перевезення зерна залізницею. Ставка плати на ЗРВ (3-6 тис) стимулює відтік обсягів на автотранспорт та річку. УЗ отримує основний прибуток від перевезення вантажу (тариф перевезення), а не від використання вагона. Вагонна складова в наших загальних доходах була меншою за 10-15%. Нині зросла до 30%. УЗ вигідніше більше перевозити вантажів», — повідомив Ткачов.

Нагадаємо, що різке зростання ставок на вагони-зерновози почалося минулого місяця. На аукціоні 22 жовтня щодо розподілу вантажних вагонів через систему «Прозорро.Продажі» ставка на використання вагонів-зерновозів зросла до 3 338,30 грн/добу без ПДВ.

Перегляди: 4