Головна Новини Новини компаній “Агротек”: негативний досвід співпраці зі “Сварог”

“Агротек”: негативний досвід співпраці зі “Сварог”

Холдинг “Сварог Вест Груп” не тільки не сплатив взяті в лізинг у “Агротек” близько 40 одиниць сільгосптехніки John Deere, а й повернув її в жахливому стані. Техніку вдалося отримати назад тільки через суд.

Суть справи

Протягом 2013-2015 років компанії уклали ряд договорів про придбання холдингом у ТОВ “Агротек” в лізинг 37 одиниць агротехніки, а саме:

  • тракторів John Deere 8335R;
  • сівалок John Deere 1890 і DB55;
  • обприскувачів John Deere 4730 і 4030;
  • культиваторів John Deere 2210.

Платежі за отриману техніку від холдингу “Сварог Вест Груп” перестали надходити з середини 2015 року. Протягом двох наступних – 2016-2018 – років постачальник і покупець підписали ряд додаткових договорів і угод, відповідно до яких ТОВ “Агротек” погодилося на пролонгацію терміну сплати лізингових платежів, але також їх не отримало. 2019 року “Агротек” звернувся до суду з позовами до холдингу і поручителів з вимогою повернути заборгованості за лізинговими платежами. Сьогодні розмір позовних вимог ТОВ “Агротек” до холдингу “Сварог” перевищив 162 млн гривень.

Чого вдалося досягти

На жаль, ТОВ Агротек не знайшло порозуміння з керівництвом холдингу “Сварог” відносно повернення заборгованості за надану у лізинг техніку, та вимушено продовжувати активні судові провадження. У судах різних рівнів інстанцій порушено більш 10 справ щодо невиконання умов договорів.

Але керівництво холдингу “Сварог” намагаються зробити все можливе й неможливе, щоби уникнути відповідальності по значним грошовим зобов’язанням, ініціюючи зустрічні позови. Таким чином визнаються законними дії по невиконанню договірних зобов’язань, а “домовленості” з суддями з боку впливових осіб мають місце навіть за нової влади.

Представники ТОВ “Агротек” прокоментували ситуацію: “На жаль змушені зізнатися, що зараз в Україні краще бути боржником, ніж кредитором”.

Стан техніки

У лютому 2019 року ТОВ “Агротек” вдалося в примусовому порядку домогтися повернення семи обприскувачів John Deere 4730 і 4030, з березня по липень повернули 12 тракторів John Deere 8335R з напрацюванням від 12 до 15 тисяч мотогодин (без виконання належного технічного обслуговування, фото додаються).

Як вдалося дізнатися представникам “Агротек”, техніка з кінця 2016 року перестала обслуговуватися в офіційного дилера і була доведена до критичного стану. Нову техніку ремонтували за рахунок тієї, що надало в лізинг ТОВ “Агротек”.

Частина тракторів повернулася без двигунів, коробок передач і інших силових агрегатів. Вони просто переставлялися на більш нову техніку, а та, що купували в лізинг, була просто кинута під відкритим небом.

Коли постало питання про повернення неоплаченої техніки, “Сварог” повернув її в стані, при якому подальша експлуатація і відновлення неможливі – ключові силові агрегати і органи управління відсутні. Іншими словами, дилеру ТОВ “Агротек” повернули мотлох.

Про компанію. Компанія “Агротек” – провідний дилер John Deere в Україні та Європі . Працює на ринку з 2002 року.

Контакти:
Дніпропетровська область, м. Підгородне, вул. Шосейна, 48
+38 056 790 09 32
[email protected]
https://agrotek.in.ua/

Перегляди: 1