Головна Новини Новини компаній OKKO Group профінансував аграріїв на мільярд гривень

OKKO Group профінансував аграріїв на мільярд гривень

Торік холдинг OKKO Group надав сільськогосподарським виробникам понад мільярд гривень матеріально-технічними ресурсами у рамках своєї форвардної програми з підтримки АПК. Це на 20% більше, ніж за попередній рік, повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на agravery.com. Загальна вартість заявок за три повноцінні сезони напряму досягла 5 мільярдів гривень.

“Суть форвардних угод полягає в тому, що ми надаємо аграріям пальне, мінеральні добрива, природний газ, інші товари чи пряме фінансування авансом, а розрахунок за них отримуємо сільськогосподарською продукцією, – каже генеральний директор аграрного напрямку OKKO Group Олександр Ніколенко. – У 2020 році ми маємо намір також надавати послуги зі зберігання, сушіння зернових культур на власних потужностях, організувати власну переробку олійних культур”.

Щосезону кількість заявок на участь у форвардній програмі агронапряму OKKO Group зростає приблизно удвічі. Торік (включно з січнем 2020 року) від аграріїв надійшло уже близько 400 звернень. Більшість учасників форвардної програми ОККО – це дрібні й середні господарства з угіддями від 500 до 30 тисяч гектарів. Як зазначає Олександр Ніколенко, аграріїв приваблює не тільки гнучкість фінансових умов, а й оперативність ухвалення рішень та мінімум бюрократії. Експрес-аналіз потенційної угоди експерти ОККО здійснюють упродовж 1-2 днів, для оформлення форвардного контракту достатньо тижня.

За 2019 рік OKKO Group реалізувала майже мільйон тонн сільськогосподарської продукції. Понад 70% реалізовано за прямими експортними контрактами, решту продано на внутрішньому ринку. Основне місце у збутовій корзині посідають культури зернової групи – пшениця й кукурудза, у меншій мірі – олійні. З метою максимально зручного забезпечення аграріїв мінеральними добривами холдинг облаштував три склади – у Вінницькій, Хмельницькій та Рівненській областях.