Головна Новини Новини компаній Ristone Holdings підбив підсумки агровиробництва у 2020 році

Ristone Holdings підбив підсумки агровиробництва у 2020 році

Після завершення жнив загальний вал врожаю, зібраного компанією Ristone Holdings цього року, склав понад 120 тис. тонн зерна пшениці, ячменю, ріпаку, жита і гороху. Про це повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на інформацію холдингу.

Попри всі примхи клімату і часті посухи, підприємствам холдингу вдалося зберегти посіви в доброму стані завдяки якісному насіннєвому матеріалу і своєчасному догляду, внесенню засобів захисту. Показники врожайності культур у цьому році вище середніх: у пшениці – 45-50 ц/га. Для порівняння, в рекордні роки холдинг отримував до 65 ц/га.

По ячменю господарства вийшли на дуже хороший результат у 40-45 ц/га. Найбільш проблемною культурою виявився ріпак, посіви якого у всіх господарств постраждали від несприятливих погодних умов. Але навіть із середньою врожайністю ця культура вийшла в плюс за економічними показниками.

Загальний вал соняшнику – приблизно 65 тис. тонн, кукурудзи – 30 тис. тонн, цукрових буряків – 23 тис. тонн, картоплі – 5 тис. тонн. Попри те, що врожай цього року був нижчим, ніж у попередньому, Ristone Holdings досяг кращих економічних результатів.

“У 2019 був хороший врожай, але закупівельні ціни і курс – низькі. І ми, розпродавши цей урожай, тоді практично виручили стільки, скільки тільки і вистачило на закриття весняних кредитів. Збитки наших агрогосподарств тільки на курсовій різниці склали близько 200 мільйонів гривень. І так званий “жировий запас” холдингу на нову посівну виявився надзвичайно низьким. У цьому році ситуація змінилася кардинально. Ми навесні закупилися для посівної за курсом 24, а до моменту збору і початку реалізації врожаю курс піднявся до 28. Урожай в цьому році менший, ніж торішній, за деякими позиціями – на 20 і навіть на 30 відсотків, але за валовими показниками він вищий за середній і ціна його збалансована. Тому завдяки різниці курсу ми суттєво перекрили збитки 2019 року. Ми в цьому році навіть раніше обумовленого терміну погасили всі фінансові зобов’язання і перед постачальниками, і перед банками – це понад сто мільйонів гривень, які ми брали під закупівлю товарно-матеріальних ресурсів до посівної” – розповів голова наглядової ради холдингу Вадим Нестеренко.

Кінець 2020 року проходить в активній підготовці до наступного сезону. Підприємства Ristone Holdings закінчили необхідні польові роботи: на площі в 39 тис. га підготували ґрунт під зяб, внесені 2500 т добрив під ярові культури, проведені всі необхідні заходи для боротьби з гризунами як уздовж полів, так і в насіннєвих складських приміщеннях. У фінальній стадії узгодження структури посівів на наступний рік.