Головна Новини Наші новини Знищуємо падалицю зернових та злакові бур’яни у посівах ріпаку озимого

Знищуємо падалицю зернових та злакові бур’яни у посівах ріпаку озимого

Ріпак – це культура, яка у порівнянні з іншими культурними рослинами має середню конкурентоспроможність щодо бур’янів: він формує значну вегетативну масу, здатну самостійно пригнічувати сегетальну рослинність, але у другій половині вегетації. Як відзначають фахівці компанії UKRAVIT, найповніше потенціал своєї продуктивності ріпак реалізує на чистих від бур’янів полях впродовж всього періоду вегетації. Саме тому осінній гербіцидний захист має надзвичайно велике значення у технології вирощування ріпаку озимого.

Ріпак озимий з осені сильно засмічується однорічними і багаторічними злаковими видами бур’янів, а також падалицею зернових, які зазвичай є його попередником: так, середні втрати врожаю через несвоєчасний або недостатньо ефективний контроль може складати від 15% та вище, – відзначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Окрім того, що бур’яни та падалиця конкурують з культурними рослинами за необхідні їм ресурси простір, світло, вологу, елементи живлення, вони зменшують шанси культури на успішну перезимівлю: рослини ріпаку “витягуються” вгору, що призводить до надмірного винесення точки росту над поверхнею ґрунту, формують недостатньо розвинену кореневу систему, накопичують недостатньо поживних речовин для повноцінної перезимівлі“.

Щоб усунути конкуренцію з боку однорічних і багаторічних видів бур’янів, а також падалиці зернових культур, Олександр рекомендує з осені застосувати селективний гербіцид Квін Стар Макс (хізалофоп-п-етил, 125 г/л). Діюча речовина препарату поглинається через листя і транслокується до точок росту; вона блокує дію ферменту, який каталізує перший етап синтезу жирних кислот, внаслідок чого припиняється виробництво фосфоліпідів, необхідних для будівництва нових мембран та клітинного росту, і бур’яни гинуть.

Квін Стар Макс ідеально вирішує проблему забур’яненості посівів злаковими бур’янами та показує високу ефективність знищення падалиці зернових культур (пшениці, ячменю). При цьому препарат не проявляє фітотоксичності до культурних рослин і не має післядії на наступні культури в сівозміні. Його можна застосовувати у широкому діапазоні фаз росту ріпаку озимого, однак для досягнення максимального ефекту експерт рекомендує проводити обробку в період інтенсивного росту бур’янів: однорічні види мають бути у фазі 2-4 листків, багаторічні – за висоти до 10-15 см. Так ви зможете забезпечити посівам ріпаку озимого надійний гербіцидний захист від злакових бур’янів і падалиці зернових культур та дати їм можливість повноцінно реалізувати свій потенціал врожайності.