Головна Огляд біржових ринків Індекс світових цін на продовольство зріс до 3-річного максимуму

Індекс світових цін на продовольство зріс до 3-річного максимуму

56

У грудні 2020 року середнє значення індексу продовольчих цін FАО склало 107,5 пункту, що на 2,2% вище за листопадовий показник.

Про це повідомили в Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (FAO), пише “ПроАгро Груп” з посиланням на Agronews.

“В цілому, за підсумками 2020 рік середнє значення зазначеного індексу досягло максимального за останні 3 роки рівня, склавши 97,9 пункту, що на 3,1% вище за показник 2019 року, проте більш ніж на 25% нижче за історичний максимум, зафіксований у 2011 році”, – підкреслили в організації.

Індекс цін на зернові в грудні зріс на 1,1% у порівнянні з листопадовим показником, а його середньорічне значення за 2020 рік на 6,6% перевищило рівень попереднього року. Так, у грудні підвищилися експортні ціни на пшеницю, кукурудзу, сорго та рис, що частково було викликано побоюваннями у зв’язку з несприятливими погодними умовами і видами на врожай у Північній і Південній Америці, а також у Росії. Експортні ціни на рис за підсумками року зросли на 8,6%, а на кукурудзу та пшеницю – відповідно на 7,6% і 5,6%.

“Індекс цін на рослинні олії в грудні зріс на 4,7% і досяг найвищого рівня з вересня 2012 року. Крім подальшого скорочення пропозиції з боку провідних країн – виробників пальмової олії на світовій торгівлі позначилося різке підвищення експортного мита в Індонезії. Зростання світових цін на соєву олію частково пояснюється тривалими страйками в Аргентині, які позначилися як на виробництві, так і на портовій логістиці. Середнє значення цього підіндексу за 2020 рік на 19,1% перевищило показник попереднього року”, – зазначили експерти.

Індекс цін на цукор у грудні знизився на 0,6% (за підсумками року зріс на 1,1%), на м’ясо – зріс на 1,7% (за рік знизився на 4,5%), на молочну продукцію також зріс на 3,2% (за рік знизився на 1%).