Головна Новини Надзвичайна подія На Житомирщині у підсобному господарстві виявлено спалах АЧС

На Житомирщині у підсобному господарстві виявлено спалах АЧС

Минулого тижня у підсобному господарстві Житомирської виправної колонії №4 зафіксовано спалах  АЧС,  повідомляє «ПроАгро Груп»з посиланням на інформацію Житомирської міської ради.

Установа має своєї підсобне господарство, де вигодовувалося 95 свиней. У колонії кажуть, тварин тримали винятково для власних потреб, на час, коли були перебої з постачанням м’ясної продукції.

«Для з’ясування епізоотичної ситуації на місці та проведення епізоотичного розслідування, встановлення причин загибелі тварин, джерел і шляхів можливого занесення збудника африканської чуми свиней (АЧС) і вжиття заходів щодо недопущення поширення збудника хвороби за його межі невідкладно прибула група швидкого реагування. Було відібрано біологічний матеріал та направлено для дослідження на АЧС до Житомирської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, де було встановлено діагноз африканська чума свиней», – зазначили в міськраді.

Міська надзвичайна протиепізоотична комісія ухвалила рішення все поголів’я свиней на території колонії умертвити безкровним методом,  спалити та захоронити залишки трупів  в місці їх виявлення, місце спалення обробити хлорним вапном. Також на території виявлення спалаху африканської чуми свиней встановити 40-денний  карантин.

Контроль за виконанням рішення покладено на Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.