Головна Новини Ринок України В Україні завершила роботу місія ЄС щодо аудиту системи контролю АЧС

В Україні завершила роботу місія ЄС щодо аудиту системи контролю АЧС

У Держпродспоживслужбі відбулася підсумкова зустріч із обговорення результатів роботи Місії Генерального Директорату Європейської Комісії з питань охорони здоров”я та безпечності харчових продуктів (DG SANTE) з аудиту системи контролю африканської чуми свиней (АЧС) в Україні.

Як повідомляє “ПроАгро” з посиланням на прес-службу Держпродспоживслужби, у цілому представники Європейської Комісії позитивно оцінили систему державного контролю та заходи, які вживаються для стабілізації епізоотичної ситуації щодо АЧС в Україні.

Місія працювала за декількома напрямками: аналіз кількості випадків АЧС та результати їх розслідування, вивчення системи державного контролю, ефективність фінансової допомоги ЄС, яка надається України в рамках грантової допомоги, а також проведення інформаційно-просвітницької роботи.

Позитивно була оцінена робота щодо відбору проб на наявність АЧС, оперативність проведення досліджень, робота ветеринарних лікарів на місцях, створення чіткої системи державних надзвичайних протиепізоотичних комісій, високий рівень біологічної безпеки на переважній більшості великих свинокоплексів, наявність системної стратегії щодо диких кабанів тощо.

Водночас, на думку європейських експертів, варто посилити інформаційну просвітницьку роботу серед домогосподарств, вирішити питання заохочувальних виплат за знайдених мертвих кабанів. Також доцільно розширити перелік методів досліджень щодо АЧС.