Головна Новини Ринок України Українські фермери отримали податкові пільги

Українські фермери отримали податкові пільги

Президент України 10 серпня 2018 року підписав проект Закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств” р. № 6490-д від 18.05.2018 р.

Як повідомляє “ПроАгро” з посиланням на прес-службу Асоціації тваринників України, прийняття цього закону для фермерів означає отримання додаткових механізмів державної підтримки.

Згідно з прийнятим Законом, до фізичних осіб-підприємців, які організували фермерське господарство, в тому числі сімейне, буде застосована спрощена система оподаткування, обліку та звітності. Такі ФОП тепер є платниками єдиного податку четвертої групи, але за умови, що відповідають певним критеріям, серед яких:

– здійснення діяльності виключно в межах фермерського господарства, зареєстрованого відповідно до Закону “Про фермерське господарство”;

– зайняття виключно вирощуванням, відгодовуванням сільськогосподарської продукції, збиранням, виловом, переробкою такої власновирощеної або відгодованої продукції та її продажем;

– здійснення господарської діяльності (крім постачання) за місцем податкової адреси;

– не використання праці найманих осіб;

– членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени сім”ї цієї особи у визначенні частини другої статті 3 Сімейного кодексу України;

– площа сільськогосподарських угідь у власності та/або користуванні, земель водного фонду у користуванні членів фермерського господарства становить не менш як 2 гектари, але не більш як 20 гектарів.

Також за новим Законом передбачена додаткова фінансова підтримка сімейних фермерських господарств шляхом встановлення пільгового протягом 10 років порядку сплати єдиного внеску на загальнообов”язкове державне соціальне страхування для усіх членів фермерського господарства через механізм доплати на користь застрахованих осіб – членів/голови сімейного фермерського господарства.

Відтепер фермерське господарство зі статусом юридичної особи діє на підставі статуту, а господарство без статусу юридичної особи – на підставі договору (декларації) про створення фермерського господарства.

Договір про створення сімейного фермерського господарства укладається фізичною особою спільно з членами її сім’ї в письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню за місцем розташування майна та земельних ділянок фермерського господарства.

Декларація про створення сімейного фермерського господарства (у разі одноосібного ведення такого господарства) складається фізичною особою самостійно в письмовій формі.

В цілому законопроектом вносяться зміни до Податкового кодексу України, законів України “Про фермерське господарство”, “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань”, “Про державну підтримку сільського господарства України” і “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.