Головна Новини Ринок України В Україні дорожчає живець свиней

В Україні дорожчає живець свиней

Закупівельні ціни на живець свиней в Україні продовжують “обережний” приріст.

Як повідомляє “ПроАгро” з посиланням на прес-службу Асоціації “Свинарі України”, за підсумками щотижневого моніторингу цін на ринку живця, свинина у закупівлі другий тиждень поспіль дорожчає на піввідсотка.

Цього тижня середня ринкова позначка перетнула рівень 46 грн/кг: окремі виробники свинини тижнем раніше змогли “розписати” товарні партії на 0,25−0,75 грн/кг дорожче ніж у першій декаді місяця.

З огляду на наявність попиту з боку заготівельників та низьку середню вагу товарного поголів”я (часто до 100 кг), виробники свинини не бачать передумов для зміни вектору руху цін у найближчій перспективі.

Ціни закупівлі живця у країнах ЄС також демонструють висхідну динаміку, щоправда дещо відчутнішу – цьоготижневі котирування у Бельгії, Данії, Німеччині, Нідерландах та Італії додали 3−6% у порівнянні з попереднім тижнем. Відповідно бар”єрний рівень цін на наступний тиждень піднявся до 46,5 грн/кг.

З огляду на очікування більшості м’ясопереробників цей показник може на півгривні перевищити середній рівень цін живець свиней в Україні напередодні Дня незалежності. Проте деякі оператори вважають, що ці показники наступного тижня зрівняються.

Водночас представники м’ясопереробки зауважують необхідність притримуватися виваженого підйому цін з огляду на суттєву конкуренцію свинини з продуктами-замінниками, зокрема птицею.