Головна Новини Ринок України Підсумки ягідного сезону-2018 в Україні

Підсумки ягідного сезону-2018 в Україні

Ягідний сезон 2018 року в Україні наближається до закінчення.

Як повідомляє “ПроАгро” з посиланням на “Інфо-Шувар”, головними особливостями цього сезону став ранній початок і передчасне закінчення. Причина – тепла погода в другій половині весни та на початку літа.

Завдяки цьому вже в середині червня на ринку були присутні всі види ягід і в значно більшій пропозиції ніж рік тому.

Зокерма, суниця та черешня з’явились на ринку ще на початку травня, до мінімальних показників ціни на ці ягоди встигли обвалитись вже в кінці місяця, а в червні сезон можна було вважати закінченим.

До такого розвитку подій українські переробні підприємства не були готові, традиційно суниця стає найдешевшою в середині червня. Тому більшість підприємств просто не встигли сформувати сировинну базу по суниці, хоча в другій половині травня ціни на ягоду іноді обвалювались до 10-15 грн/кг (0,31-0,46 євро/кг).

З середини липня на ринку почала з’являтись ремонтантна суниця, вона і зараз присутня на торговому майданчику “Шувар” у вигляді поодиноких дрібних партій за досить високою ціною 45-50 грн/кг (1,4-1,56 євро/кг).

Загалом, навіть враховуючи суттєвий ціновий провал в кінці травня, середня ціна на суницю цього року була лише на 9% нижчою за рахунок суттєвого здорожчення цієї ягоди вже у червні.

Рекордсменом за ціновим спадом цього року стала вишня, її середня вартість була на 40% нижчою від попереднього року. Вишня з’явилась на ринку на початку червня, вже за місяць на гуртових ринках вишню можна було купити по 7-10 грн/кг (0,21-0,31 євро/кг).

На другому місці за зниженням ціни опинилась черешня, її середня вартість була на чверть нижчою від попереднього року. Приблизно на стільки ж знизились за рік ціни на найдорожчу ягоду – лохину.

Сезон лохини на гуртових ринка розпочався в першій половині червня з досить високих цін 300-270 грн/кг (9,5-8,5 євро/кг), а вже в кінці липня ягода коштувала в 2-2,5 рази дешевше.

Зазначається, що в минулому році лохину не завжди можна було зустріти на гуртових ринках, а цього сезону продавці були постійно присутні на торгових майданчиках країни.

Ціни на малину вражаюче низькі цього року, на початок серпня на гуртових ринках країни цю ягоду можна було купити по 15-17 грн/кг (0,46-0,53 євро/кг), але така вартість була в 1,5-2 рази вищою від закупівельної ціни переробних підприємств. Середня вартість малини на гуртових ринках України за рік знизилась на 20%.

На 13% дешевшою цього року була смородина, а от різниця в ціни на ожину стала мінімальною. На гуртовому ринку “Шувар” у Львові ця ягода коштувала лише на 6% дешевше ніж рік тому.