Головна Новини Ринок України Держпродспоживслужба працює над відкриттям нових ринків для експорту плодово-ягідної продукції

Держпродспоживслужба працює над відкриттям нових ринків для експорту плодово-ягідної продукції

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів здійснює заходи з диверсифікації експорту плодово-ягідної продукції.

Як повідомляє “ПроАгро” з посиланням на прес-службу Держпродспоживслужби, завдяки членству України в Світовій організації торгівлі та Міжнародній конвенції захисту рослин експорт продукції рослинного погодження може здійснюватися безперешкодно за умови виконання фітосанітарних вимог країни імпорту.

“Водночас є низка країн, імпорт сільгосппродукції рослинного походження до яких потребує інспектування та підписання міжнародних договорів”, – зазначили у відомстві.

З метою сприяння відкриттю експорту плодово-ягідної продукції до таких країн Держпродспоживслужба постійно вивчає попит на українську продукцію за кордоном, готовність вітчизняних виробників виходити на інші ринки, а також підтримує тісну комунікацію з профільними асоціаціями.

Для розширення можливостей українських підприємств проводиться робота з відкриття експорту українського яблука та лохини до Індії, Китайської Народної Республіки, Соціалістичної Республіки В’єтнам та Малайзії.

З цією метою Держпродспоживслужба направила відповіді на опитувальники до вищезазначених країн.

Сьогодні ініціативні листи Держпродспоживслужби та відповіді на опитувальники перебувають на розгляді у відповідних національних організаціях захисту рослин країн-партнерів України у міжнародній торгівлі.

На завершальному етапі – відкриття експорту української черешні до Китайської Народної Республіки.