Головна Новини Ринок України Виробництво цукру в країнах СНД наступного року зменшиться

Виробництво цукру в країнах СНД наступного року зменшиться

У наступному сезоні загальне виробництво цукру в Росії, Україні і Білорусі знизиться на 6% порівняно з 2017/2018 МР, але експортний потенціал від цього не зменшиться.

Як повідомляє “ПроАгро” з посиланням на прес-службу асоціації “Укрцукор”, таку думку висловила Марина Сідак, керівник аналітичної служби (СНД) Sucden.

“В сезоні 2018/2019 в Україні та Росії буде спостерігатись зниження виробництва цукру – на 5,5% і 11% відповідно, проте в Білорусії прогнозується ріст на 13%. При цьому, експорт цукру з України та Росії зросте на 13% і 7% відповідно, в той час, як в Білорусі очікується незначне зменшення на 5%. Окрім того, збережеться жорстка конкуренція за ринки збуту”, – пояснила Сідак.

За її словами, за рахунок негативної демографічної ситуації в Україні буде спостерігатись зниження внутрішнього споживання та існує ризик скорочення українських залізничних перевезень цукру через нестачу критих вагонів.

У сезоні 2017/2018 на ринку СНД конкурували Росія та Україна, а ключовими ринками збуту цукру в країнах СНД стали Азербайджан, Вірменія, Таджикистан, Туркменістан і Узбекистан.