Головна Новини Ринок України Українські аграрїі вимагають безперебійного перевезення агропродукції

Українські аграрїі вимагають безперебійного перевезення агропродукції

16

Народні депутати України та представники галузевих організацій звернулись до Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з відкритим листом для вирішення критичної ситуації, що склалася у сфері залізничних вантажних перевезень.

Як повідомляє “ПроАгро” з посиланням на прес-службу УКАБ, лист-звернення підписали 26 народних депутатів та 9 громадських організацій.

Ситуація із перевезенням вантажів залізничним транспортом цього року є вкрай напруженою. Через наявність системних проблем із логістичною складовою у цьому році, постачання сировини на вітчизняні переробні підприємства вже не виконуються у повному обсязі.

Автори звернення вказують на значну нестачу локомотивної тяги, що призводить до простою вантажних поїздів та збільшує час оборотності вагонів. Поряд з цим близько половини локомотивного парку потребують заміни через повну амортизацію, а заплановані обсяги капітального ремонту здійснюються лише на 25% від запланованих обсягів.

Критична ситуація склалася із вантажними вагонами, що належать ПАТ “Укрзалізниця”. Середній відсоток зносу вагонів-зерновозів становить 97,9%. Паралельно погіршуються показники ефективності використання наявних вагонів, оборот яких зріс з 9 діб у 2015 році до 20-25 діб у 2018 році.

“”Укрзалізниця” призупинила роботу автоматизовану систему “Управління пересилкою порожніх вагонів”, повернулось до ручного розподілу вагонів з “акцентом на маршрутні відправлення” та закриває станції для здійснення навантажень. За відсутності достатньої кількості маневрових та магістральних локомотивів, при ручному розподілі вантажних вагонів, такі способи перевезення є неефективними, що підтверджується практикою”, – йдеться у заяві.

“Не враховуючи причини та не вирішуючи проблемних питань, ПАТ “Укрзалізниця” своїм одностороннім рішенням просто припиняє роботу залізничних станцій. Так, на початку червня цього року тимчасово або повністю було закрито 99 із 528 станцій з відвантаження зернових”, – зауважують автори листа.

Наголошується, що неефективна робота “Укрзалізниці” призводить до фінансових втрат як самого перевізника, так і приватних компаній. Народні депутати та профільні асоціації закликають вжити необхідних заходів щодо реалізації рекомендацій, напрацьованих за результатами проведеної зустрічі та пропонують наступні рішення:

  • Не пізніше 1 жовтня 2018 року провести нараду щодо фінансово-економічних показників та результатів роботи ПАТ “Укрзалізниця” у період з 01.09.2017 по 01.09.2018 р., а також обговорити питання стосовно удосконалення діяльності товариства у сфері залізничних вантажних перевезень.
  • Забезпечити вжиття Кабінетом Міністрів України невідкладних заходів для покращення діяльності ПАТ “Укрзалізниця”.
  • Забезпечити створення при Кабінеті Міністрів України постійно діючої робочої групи з питань діяльності залізничного транспорту.