Головна Новини Ринок України Закупівельні ціни на живець свиней залишаються в межах 47,5-49,5 грн/кг

Закупівельні ціни на живець свиней залишаються в межах 47,5-49,5 грн/кг

60

Упродовж третього тижня вересня закупівельні ціни на живець свиней забійних кондиції в Україні залишалися в межах 47,5-49,5 грн/кг.

Як повідомляє “ПроАгро” з посиланням на прес-службу Асоціації “Свинарі України”, такі показники відповідають цінам попереднього тижня, однак бачення подальшої цінової перспективи серед операторів ринку неоднозначне.

За підсумками попередніх опитувань, більшість закупівельників очікували початок низхідного руху цін у другій половині місяця. Однак цього тижня середньоринкова позначка навіть трохи укріпилася, а ближче до його завершення сформувалися неоднозначні прогнози щодо цін у кінці вересня.

Хоча більшість представників м’ясопереробної галузі налаштовані на здешевлення свинини в закупівлі, окремі оператори вважають, що традиційне осіннє послаблення цін почнеться не так швидко.

Зокрема, закупівельники зазначають, що поширення АЧС у країні відчутно ускладнює заготівлю. І хоча зниження температур позитивно вплинуло на прирости живої ваги свиней, кондиція тварин залишається ще досі неоднорідною.

Водночас інші оператори зауважують, що наявна пропозиція цілком достатня для задоволення слабшого попиту на свинину. Останній, за їх відгуками, як сезонно просів через поступову підготовку споживача до більших витрат опалювального періоду, так і через реакцію на зміну цінників.

Крім цього, традиційний осінній приріст пропозиції свинини негативно впливає на цінову ситуацію в Європейських країнах. Це, особливо на тлі спокійніших коливань валютних курсів, змушує вітчизняного м’ясопереробника серйозніше розглядати можливості закупівлі імпортної сировини.

Оскільки підстрахування заготівлі за рахунок завезення бельгійських півтуш через виявлення АЧС у країні не розгядається, представники м’ясопереробної галузі тепер більше цікавляться сировиною з Німеччини, послаблення цін в якій є однією з причин пониження планки бар’єрної ціни до 45 грн/кг.