Головна Новини Ринок України Державіаслужба пом’якшила правила використання БПЛА

Державіаслужба пом’якшила правила використання БПЛА

40

Державіаслужба України пом’якшила правила використання повітряного простору дронами.

Як повідомляє “ПроАгро”, про це повідомив член Всеукраїнської Федерації Власників Безпілотників, юрист Андрій Гук.

Так, серед головних внесених змін значаться: збільшення максимальної ваги безпілотника від 2 кг до 20 кг, висота польотів без заявок в контрольованому повітряному просторі збільшена до 120 м, а в контрольованому повітряному просторі військових або спеціальних зон до 50 м. Крім того, дозволені необмежені польоти в межах VLOS (візуальна лінія бачення) (раніше встановлено обмеження 500 м). Також органи місцевого самоврядування не матимуть повноважень обмежувати дрони.

Водночас заборона на використання БПЛА над скупченням людей та місцями щільної забудови (регламентується ДБН) залишилась актуальною.

“Яке саме скупчення людей вимагатиме дозволу буде регулюватись окремими правилами експлуатації БПЛА, які ще не розроблено. Крім того, правила щодо польотів над скупченнями людей у відкритому просторі, стадіонами, концертами – є міжнародною практикою, а запропоновані в ЄС регуляції поділяють польоти дронів та три категорії – над скупченнями людей, близько до людей, і на безпечній відстані від людей і детально описують вимоги до таких польотів”, – зазначає Андрій Гук.