Головна Новини Ринок України У серпні Україна збільшила експорт замороженої малини у 1,6 раза

У серпні Україна збільшила експорт замороженої малини у 1,6 раза

57

Україна продовжує стрімко нарощувати свою присутність на світовому ринку замороженої малини.

Як повідомляє “ПроАгро” з посиланням на прес-службу Української плодоовочевої асоціації, в серпні поточного року українські компанії відвантажили на експорт у 1,6 раза більше цієї продукції, ніж за аналогічний місяць 2017 року, встановивши черговий рекорд.

Зокрема, за останній місяць літа 2018 року Україна експортувала трохи менше 2 тис. тонн замороженої малини, причому, весь цей обсяг було відправлено до ринку ЄС. Головним покупцем української замороженої малині залишається Польща: на долю цієї країни в серпні прийшлося більше 80% усього експорту.

Усього ж за липень-серпень експорт замороженої малини з України сягнув 2,6 тис. тонн, а це майже на чверть більше, ніж у такий же період роком раніше. За словами фахівців УПОА, досягнути цього українським компаніям вдалося як за рахунок збільшення врожаю цієї ягоди в країні, так і завдяки нарощуванню потужностей шокової заморозки.

В той же час експерти підкреслюють, що у грошовому еквіваленті експорт замороженої ягоді в Україні скоротився на 5%. Таку ситуацію вони пов’язують в тому числі і зі значно нижчими закупівельними цінами.

Зокрема, влітку переробні підприємства мали змогу купувати малину для заморозки по 7-10 грн/кг ($0,25-0,35 за кг). Більш того, ціни на малину ремонтантних сортів також були значно нижчими, ніж минулого року. Це дає переробникам можливість сформувати сировинну базу для успішного експорту.