Головна Новини Ринок України Аграрії просять владу скасувати подорожчання залізничних перевезень

Аграрії просять владу скасувати подорожчання залізничних перевезень

49

Аграрні асоціації, що входять до Всеукраїнського аграрного форуму, закликають прем’єр-міністра Володимира Гройсмана скасувати рішення щодо чергового збільшення ставки плати за користування вагонами “Укрзалізниці” за межами України та коефіцієнтів порожнього пробігу, що набудуть чинності 13 листопада.

Як повідомляє “ПроАгро” з посиланням на прес-службу Всеукраїнської аграрної ради, асоціації закликають голову уряду ініціювати звільнення в. о. правління “Укрзалізниці” Євгена Кравцова через неефективне виконання ним своїх повноважень, що призвело до критичної ситуації на ринку залізничних перевезень вантажів.

Наразі ставка плати за використання вагонів “Укрзалізниці” становить 1266 грн за один вагон на добу, що на 48% більше від попередньої ціни. В результаті аграрії будуть змушені додатково заплатити близько 2 млрд грн за користування вагонами “Укрзалізниці” через підвищення загальної вартості перевезення продукції, зазначається у зверненні.

Це вже четверте підвищення тарифів на вантажні перевезення залізницею протягом 2018 року, що є критичним для аграріїв у період активного транспортування зернових.

Зазначається, що підвищення тарифів не дає жодних гарантій на покращення функціонування “Укрзалізниці”. Строк оборотності вагонів-зерновозів вже зараз збільшився до 12-16 днів з 5 днів у 2015 році.

Аграрії додатково несуть витрати, через простій вагонів у портах та на під’їздах до них, а також сплачують штрафи через порушення строків поставки за експортними контрактами, у зв’язку з дефіцитом вагонів та локомотивної тяги в “Укрзалізниці”.

Звернення також направили міністру інфраструктури Володимиру Омеляну.