Головна Новини Ринок України Експорт українського вершкового масла з України до ЄС зріс на 60%

Експорт українського вершкового масла з України до ЄС зріс на 60%

Україна за вісім місяців 2018 року експортувала до країн ЄС 2614 тонн вершкового масла, що на 60% перевищує показник за аналогічний період минулого року.

Як повідомляє “ПроАгро” з посиланням на аналітика молочного ринку Максима Фастєєва, за результатами року обсяг поставок більш-менш збалансується – через падіння попиту.

У будь-якому разі експорт українського вершкового масла до Євросоюзу вже перевищив річну квоту. У 2018 році вона складає 2010 тонн, а на 2019 рік установлена на рівні 2400 тонн.

“У 2018 році, як і в минулому, квоти були вибрані при першій же можливості. Заявка на постачання українського товару під піврічну безмитну квоту в 175 разів перевищила її загальний обсяг”, – розповів Максим Фастєєв.

Він зауважив, що в списку постачальників масла до ЄС з’явилася Білорусь. У неї немає безмитних квот, тобто товар вигідно постачати навіть зі сплатою мита.

За даними митної статистики ЄС, обсяг білоруських поставок сягнув 161 тонни. Білоруські статистики говорять, що цифра мала би бути на 300 тонн більше, однак цей обсяг (призначений для Данії) Європа поки що не бачить.