Головна Новини Ринок України Закупівельні ціни на українське молоко в жовтні зросли на 4%

Закупівельні ціни на українське молоко в жовтні зросли на 4%

Закупівельні ціни на молоко в Україні в жовтні 2018 року зросли на 4%, але залишаються нижчими минулого року.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на прес-службу Асоціації виробників молока, тривале просідання експортних цін на молочні продукти у світі призвело до зниження експортної виручки від молочних продуктів.

Проте, обсяг відвантажень за вісім місяців цього року був на 11,8% більшим, ніж в минулому році та склав 583,5 тис. тонн.

Крім того, підтримку цінам склали нехватка молока на ринку та девальвація – як наслідок, ціни на молоко основних ґатунків зросли в межах 4%.

Так, у жовтні екстра ґатунок коштував 9,94 грн/кг з урахуванням ПДВ, що на 4,19% вище ціни вересня. Діапазон цін коливався в межах 9,30-10,40 грн.

Вищий ґатунок за місяць подорожчав на 3,43% та коштував в середньому 9,05 грн. Максимальне значення ціни було в межах 9,60, а мінімальне – 8,20 грн.

Перший ґатунку подорожчав найбільше – +4,3% – до 8,49 грн/кг. Ціна коливалася від 8,60 до 9,50 грн.

Розрив між ціною різних ґатунків починає скорочуватися. Це відбувається за рахунок того, що ціни на екстра ґатунок дуже близькі до граничної, яку можуть заплатити переробники.

Проте, якщо рівняти з цінами минулого року, то ціни показують від’ємну динаміку: екстра ґатунок подешевшав на 2,83%, вищий – на 0,11%, а перший – 2,41%.

В короткостроковій перспективі варто очікувати подальшого росту ціни на фоні поглиблення від’ємної динаміки виробництва молока та росту собівартості виробництва (удорожчання енергоносіїв).