Головна Новини Ринок України Ціни на живець свиней в Україні зменшились на 1,5%

Ціни на живець свиней в Україні зменшились на 1,5%

52

Упродовж другої половини жовтня зсув закупівельних цін на ринку живця свиней в Україні продовжився, проте його темпи дещо уповільнюються.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на прес-служу Асоціації “Свинарі України”, ціни на свиней забійних кондицій в середині місяця послабились у середньому на 2%. Втім цьоготижнева позначка скоротила відставання до 1,5%.

У другій половині жовтня верхня та нижня межі діапазону закупівельних цін знизилися на 1 грн/кг у порівнянні з попереднім тижнем, що відгукнулося відповідним рухом середньоринкового показника до 46,5 грн/кг.

Більшість виробників розраховували, що відповідні ціни залишаться актуальними і протягом третьої декади жовтня. Проте м”ясопереробники очікували на подальше зниження цін закупівлі, вважаючи, що нижній їх рівень може опуститися до “бар”єрної” цінової позначки – до 44 грн/кг.

Опитування м’ясопереробників показало, що їх прогнози були досить точними. Так, більшість партій цього тижня закуповували по 44-46 грн/кг. Представники м’ясопереробної галузі відзначають скорочення обсягів збуту через сезонне послаблення споживчої активності та підготовку населення до опалювального сезону. Хоча частина з них зауважує перевищення пропозиції свинини над попитом, цей профіцит не є значним.

Водночас оператори звертають увагу на посилення тиску на ціни з боку торговельних мереж і не виключають можливості подальшого зниження максимальної цінової позначки до 45 грн/кг. Окремі закупівельники висловлюють очікування на стабілізацію у першій половині листопада, що на їх думку, передуватиме традиційному пожвавленню торгівлі у кінці осені.