Головна Новини Ринок України Україна призупинила експорт томатів через обмежену пропозицію

Україна призупинила експорт томатів через обмежену пропозицію

21

Експортні поставки томатів з України фактично призупинилися через те, експортери не можуть знайти необхідні обсяги продукції для відвантаження.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на прес-службу Української плодоовочевої асоціації (УПОА), обмежена пропозиція томату на українському ринку є наслідком того, що більшість тепличних комбінатів вже завершили реалізацію продукції попереднього обігу. Інші ж господарства продовжують зачищати теплиці і ведуть продажі томату виключно дрібними партіями.

Зазначається, що навіть в таких умовах фермері вимушені активно знижувати ціни на томати. Тільки за минулий тиждень ця продукція стала дешевшою в середньому на 15%.

У результаті на даний момент виробники пропонують більш-менш якісний томат по 18-23 грн/кг ($0,64-0,82 за кг), некондиційну продукцію вони пропонують від 14 грн/кг ($0,50 за кг).

Негативний ціновий тренд, за їх словами, провокує вельми невисокий попит на тепличні томати на внутрішньому ринку. Крім того, значно збільшилася пропозиція некондиційної продукції, що також негативно впливає на рівень цін.

За інформацією трейдерів, на ринок вже почали заходити перші пробні партії томатів з Туреччини. Поки що така продукція значно дорожча за місцеву і ціни на неї стартують від $1,21 за кг.

Наразі томат місцевого виробництва в Україні вже коштує в середньому на 22% дешевше, ніж наприкінці жовтня 2017 року. При цьому, представники комбінатів поки що не бачать передумов для покращення ситуації в цьому сегменті.