Головна Новини Ринок України У Чернігівській області запроваджено карантин через пасмо льону

У Чернігівській області запроваджено карантин через пасмо льону

14

Карантинний режим по регульованому шкідливому організму – пасмо льону (Mycosphaerella linicola Naumov) – запроваджено на площі 110 га

У Семенівському районі Чернігівської області на площі 110 га запроваджено карантинний режим по регульованому шкідливому організму – пасмо льону (Mycosphaerella linicola Naumov).

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на прес-службу Держпродспоживслужби, у Поліській картопляній компанії під час планових обстежень полів льону на регульованих шкідливих організмів було виявлено пасмо льону.

За результатами перевірки, згідно з розпорядженням Семенівської районної державної адміністрації від 08 листопада 2018 р. № 974 по регульованому шкідливому організму, пасмо льону, на території Семенівського району було запроваджено карантин.

Довідка. Пасмо льону – карантинна хвороба, яка спричиняє засихання і задерев’яніння стебел, внаслідок чого волокно стає ламким, коробочки можуть не розвиватися. Пасмо знижує урожай насіння, зменшує кількість волокна та погіршує його якість. Волокно стає коротким і легко розривається при обробці. Втрати врожаю становлять 30-50%, інколи – 70%. На уразливих сортах льону пасмо знижує вміст олії на 9%. У коробочках, що розвинулись, утворюється щупле і неповноцінне насіння.