Головна Новини Ринок України Пропозиція української полуниці на ринках України є вдвічі меншою, ніж торік

Пропозиція української полуниці на ринках України є вдвічі меншою, ніж торік

19

Поточна пропозиція української полуниці на гуртових ринках країни є мінімум удвічі меншою від пропозиції минулого року.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на “Інфо-Шувар”, водночас ціни на неї лише на 10-15% вищі від минулорічних.

Сьогодні на найбільшому в Західній Україні гуртовому ринку ОРСП “Шувар” українська полуниця пропонується по 35-55 грн/кг (1,19-1,87 євро/кг), рік тому полуниця на “Шуварі” продавалася по 35-45 грн/кг (1,12-1,45 євро/кг).

“Ягода завжди краще продається в сонячну і теплу погоду, а в Україні від початку травня переважає прохолодна погода і йдуть дощі. В такій ситуації, розраховувати на гарантований збут ягоди можна лише в місцях з великою концентрацією покупців будь-яких форматів – від гуртового до роздрібного. Саме таким місцем є гуртовий ринок. Від початку травня оператори нашого ринку продали майже 100 тонн полуниці і це тільки початок сезону!”, – розповідає керівник напрямку “Овочі та фрукти” ОРСП “Шувар” Іван Федишин.

За даними “Інфо-Шувар”, від початку травня ціни на українську полуницю врожаю 2019 року знизилися втричі, такому швидкому падінню, зокрема, сприяла потужна конкуренція із відносно дешевою імпортною ягодою.

“Українці стали більше їсти ягоди поза сезоном збирання вітчизняної продукції, це є причиною того, що ягода майже не зникає з прилавків наших магазинів та ринків круглий рік. У цьому році ми вперше з останні 4 роки відчули суттєве збільшення імпорту. На початку квітня ціни на імпортну ягоду шокували українських фермерів. Ніхто не сподівався побачити грецьку та іспанську полуницю в Україні по 75-100 грн/кг (2,55-3,41 євро/кг). Але український споживач все ж таки є більш лояльним до місцевого продукту, вже на початку травня покупці майже повністю переключилися на українську ягоду. Звичайно, цьому сприяло і зниження ціни у вітчизняних господарствах”, – розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту “Аналітика” ОРСП “Шувар”.

За даними “Інфо-Шувар”, в травні частіше за все фіксується найбільше падіння ціни на полуницю, мінімальних показників ціна на ягоду досягає в першій половині червня. Щорічно Україна збирає більше 56-62 тис. тонн полуниці. Приблизно стільки ж ягоди збирає Греція, яка є головним постачальником полуниці в Україну.

Особливістю українського ринку залишається досить велике внутрішнє споживання полуниці і дуже малий річний обсяг експорту – 1,2-2 тис. тонн. Для порівняння, виробники в Греції експортують 33-35 тис. тонн ягоди в рік, тобто, більше половини врожаю.