Головна Новини Ринок України Підвищення попиту на цибулю в Україні провокує збільшення імпорту

Підвищення попиту на цибулю в Україні провокує збільшення імпорту

22

Попит на цибулю на українському ринку помітно активізувався, однак попри збільшення темпів збуту та сезонне скорочення пропозиції фермерам не вдається підвищити ціни.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на прес-службу Української плодоовочевої асоціації, причина полягає в тому, що підвищення попиту провокує і збільшення обсягів пропозиції імпортної цибулі з азійських країн, в першу чергу – з Казахстану.

“Таким чином, враховуючи доволі жорстку конкуренцію з боку імпорту, виробники вважають доцільним не підвищувати ціни і, як і раніше, пропонують цибулю по 10-14 грн/кг ($0,37-0,52/кг) в залежності від якості та інших умов”, – зауважили експерти.

Вони підкреслюють, що навіть в таких умовах ціни на цибулю в Україні наразі в 3-3,3 раза вище, ніж в першій половині квітня 2018 року і є рекордними для цього періоду за всю історію незалежності.

В той же час, на думку аналітиків УПОА, очікувати стрімкого подорожчання цибулі під кінець сезону не варто. По-перше, в деяких господарствах ще залишаються значні запаси цієї продукції, адже до певного часу вони відмовлялись від активних продажів в очікуванні можливості підвищити ціни. А по-друге, вже незабаром на український ринок можуть почати поступати перші партії цибулі нового врожаю з азійських країн, таких як Таджикистан.