Головна Новини Ринок України Аграрний комітет ВР розглядає чотири варіанти запровадження ринку землі

Аграрний комітет ВР розглядає чотири варіанти запровадження ринку землі

17

Заступник голови комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко представив чотири варіанти запровадження ринку землі в Україні.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на прес-службу Всеукраїнської аграрної ради, в двох варіантах пропонується поетапне відкриття ринку землі для фізичних і юридичних осіб, а у двох – одночасне.

Зокрема, у двох поетапних варіантах пропонується дати можливість фізичним особам у перші три роки купувати максимум 20 га землі. Для юридичних же осіб етапність придбання великих площ землі різна.

В одному варіанті юридичні особи у перші три роки зможуть придбати щонайбільше 200 га землі, з четвертого року – максимум 500 га, а надалі – до 20 тис. га. Інший варіант пропонує вже в перші три роки дозволити юридичним особам купувати до 500 га землі, а з четвертого року – до 20 тис. га. Тобто термін реалізації великих земельних площ зменшується.

Ще в одному варіанті запровадження ринку землі депутати пропонують обмежити у площі і юридичних, і фізичних осіб і дозволити їм купувати до 200 га землі. А в іншому – навпаки: максимальну площу земель у власності фізичних та юридичних осіб обмежити лише антимонопольними вимогами.

Переважне право на придбання земельних ділянок сільськогосподарського призначення матимуть, зокрема, члени сім’ї власника земельної ділянки; орендарі; власники та користувачі суміжних земельних ділянок; фермерські господарства, розташовані (зареєстровані) в територіальних громадах, де розташовані земельні ділянки.

Крім того, особа обов’язково має документально підтвердити легальність коштів, за які хоче придбати земельну ділянку.