Головна Новини Ринок України Ціни на цибулю в Україні досягли нового рекорду

Ціни на цибулю в Україні досягли нового рекорду

13

За минулі вихідні на ринку ріпчастої цибулі в Україні відбулося чергове зростання цін.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на “ІнфоШувар”, після останньої хвилі подорожчання, вартість продукції досягнула безпрецедентно високого рівня 20-25 грн/кг (0,66-0,83 євро/кг).

Сьогодні на гуртових ринках країни цибуля вітчизняного виробництва пропонується в максимальному діапазоні 22-25 грн/кг (0,73-0,83 євро/кг), імпортна продукція виробництва Азербайджан та Узбекистан коштує 20-22 грн/кг (0,66-0,73 євро/кг).

“Зростання ціни пов’язане, передусім, із суттєвим скороченням імпорту, яким від початку листопада Україна намагалася компенсувати нестачу продукції місцевого виробництва. Головними постачальниками цибулі в Україну в цьому сезоні стали Узбекистан, Казахстан та Азербайджан”, – зазначають експерти.

Вони підкреслюють, що сьогодні в господарствах цих країн запаси цибулі експортної якості майже вичерпані. У сусідніх з Україною країнах, яких можна вважати потенційними постачальниками цибулі, ціни теж доволі високі через падіння врожаю в 2018 році.

Про скорочення імпорту свідчать і дані Держстату, згідно яких в березні Україна імпортувала 11,8 тис. тонн цибулі, в порівнянні з лютим цей обсяг зменшився більш ніж удвічі.

Дані департаменту “Аналітика” ОРСП “Шувар” також підтверджують інформацію про зниження пропозиції. Якщо в лютому через інфраструктурні потужності ринку було продано рекордні 3,5 тис. тонн цибулі, то вже в березні пропозиція скоротилася до 1,9 тис. тонн, втім, навіть такий обсяг можна вважати рекордним показником обсягів торгівлі на “Шуварі”, принаймні за останні п’ять років.

За словами продавців “Шувару” сьогодні попит на цибулю значно перевищує реальну пропозицію, покупців навіть не відлякують високі ціни.

За рік цибуля в Україні подорожчала майже у п’ять разів. На цьому тижні ціни на українському ринку, вперше від початку сезону, перетнули рівень цін в сусідній Польщі, де цього року теж зафіксовані рекордно високі ціни. На гуртовому ринку “Броніше” в Варшаві сьогодні цибуля коштує 0,64-0,75 євро/кг.