Головна Новини Ринок України У березні 2019 р. Україна експортувала 30% яблук до Білорусі

У березні 2019 р. Україна експортувала 30% яблук до Білорусі

25

У березні 2019 року головним зовнішнім покупцем українського яблука знов стала Білорусь.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на “Інфо-Шувар”, в березні до Білорусі відправлено більш ніж 30% всього експортного обсягу українського яблука. На другому місці, серед зовнішніх покупців, опинився Ірак, а на третьому – Туреччина.

Водночас загальна географія зовнішніх поставок українського яблука залишилась доволі широкою.

Крім зазначених країн, поставки, також, відбувалися до Болгарії, Великобританії, ОАЕ, Малайзії, Грузії, Греції і навіть Польщі. При цьому, на думку українських трейдерів, значна частина українського яблука, яке відправлялося до ЄС, потім могло бути реекспортовано до Єгипту під виглядом європейської продукції.

В березні також пробні партії яблука були відправлені до Індії.

Загалом у березні Україна експортувала близько 10 тис. тонн яблука, в порівнянні з лютим, обсяг експорту скоротився на 5%. Головною причиною скорочення зовнішніх продажів трейдери називають зменшення запасів яблука експортної якості в Україні.

Зменшення пропозиції якісного яблука відбилося і на внутрішніх цінах, з березня така продукція почала поступово дорожчати.

Для прикладу, станом на кінець квітня, на найбільшому в Західному регіоні України гуртовому ринку ОРСП “Шувар” якісне яблуко продається на 15% дорожче, ніж в жовтні, коли фермери закладали продукцію на зберігання.