Головна Новини Ринок України Вартість тепличних огірків в Україні зменшилась удвічі

Вартість тепличних огірків в Україні зменшилась удвічі

24

Ціни на тепличні огірки в Україні за святковий період впали в два рази.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на “Інфо-Шувар”, на найбільшому в Західній Україні гуртовому ринку ОРСП “Шувар” огірки корнішони пропонуються по 10-15 грн/кг (0,34-0,51 євро/кг). Рік тому огірки на гуртових ринках коштували помітно дорожче, на початку травня 2018 року ціни знаходились в діапазоні 19-22 грн/кг (0,6-0,7 євро/кг).

Ціни на огірок в Україні почали досить швидко знижуватися в останній тиждень квітня, навіть передсвятковий ажіотаж серед гуртових покупців цього разу не дозволив продавцям втримати це падіння.

Враховуючи те, що протягом трьох тижнів квітня 2019 року вартість українського огірка, в цілому, була помітно вищою, ніж рік тому, падіння цін цього сезону виглядає більш драматично – за останній тиждень квітня огірок на гуртових ринках України подешевшав в 4 рази.

Раніше повідомлялося, що Україна в цьому сезоні значно погіршила зовнішній торговий баланс по огірках. За перші три місяці 2019 року країна імпортувала в 11 разів менше огірка, ніж експортувала.

Порівняно з минулим роком за січень-березень експорт скоротився в 3,5 раза до 530 тонн, а імпорт, навпаки, збільшився на 20% до 5808 тонн. Потреба в імпортному огірку зберігалася і на початку квітня, але вже у другій половині місяця пропозиція вітчизняного огірка почала швидко зростати.

Станом на початок квітня на гуртових ринках країни здебільшого пропонується український огірок.