Головна Новини Ринок України В Україні зафіксовані найвищі за сезон ціни на яблука

В Україні зафіксовані найвищі за сезон ціни на яблука

15

На початку травня в Україні зафіксовані найвищі в цьому сезоні ціни на яблука.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на “Інфо-Шувар”, після останнього стрибка цін, який відбувся в перший тиждень травня, вартість найбільш популярних сортів яблук в Україні стала вищою, в середньому, на 50-80%, а вартість деяких сортів зросла майже вдвічі.

Станом на 7 травня 2019 року, на найбільшому в Західній Україні, гуртовому ринку ОРСП “Шувар” у Львові сорт Голден пропонується по 10-14 грн/кг (0,34-0,47 євро/кг), ціни на сорти Айдаред та Ліголь становлять 7,5-8 грн/кг (0,25-0,27 євро/кг) та 10-14 грн/кг (0,34-0,47 євро/кг), відповідно. Вартість сорту Дексота доходить до 8-10 грн/кг (0,27-0,34 євро/кг).

Варто нагадати, що в цьому сезоні ціни на яблуко залишалися на стабільно низькому рівні протягом всього періоду зберігання. Перше незначне подорожчання було зафіксоване лише в березні, але й після цього, вартість яблука залишалася в 2-2,5 рази нижчою, ніж рік тому.

Фахівці вважають, що поточне зростання ціни пов’язане із скороченням пропозиції яблука у вітчизняних сховищах. Більшість фермерів не сподівалися на будь-які зміни до кінця сезону, тому, позбулися більшості врожаю ще в першій його половині. Значний обсяг виробники вимушені були продати до кінця квітня, через проблеми із якістю яблука – через пришвидшене цвітіння та визрівання, потенціал зберігання був відносно низьким.

“Поточна ситуація дуже схожа на сценарій сезону 2016/2017 року. Тоді яблука теж були досить дешевими аж до другої половини квітня, потім ціни почали швидко зростати і до кінця червня піднялися в 1,5 рази до 15-18 грн/кг (0,5-0,6 євро/кг). Але, навесні 2017 року ми активно імпортувати яблуко із Польщі, сьогодні ж польське яблуко коштує дорожче, ніж в українське. Це свідчить на користь підтримки цін на якісну українську продукцію на внутрішньому ринку і це чи не перша гарна новина для українських виробників у цьому сезоні”, – розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту “Аналітика” ОРСП “Шувар”.

Також, в “Інфо-Шувар” повідомляють про затримку визрівання ранньої суниці в господарствах України, і, хоча, ціни на першу ягоду є майже співставні із цінами минулого року, пропозиція, поки що, обмежена і це теж може підтримати ціни на вітчизняне яблуко.