Головна Новини Ринок України Промислове свинарство укріплює позиції на українському ринку

Промислове свинарство укріплює позиції на українському ринку

14

У першій половині 2019 структурні зміни у галузі свинарства продовжуються: промисловий сектор укріплює позиції на ринку, а присадибні господарства надалі скорочують кількість утримуваних свиней.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на прес-службу Асоціації “Свинарі України”, на початку травня у сільськогосподарських підприємствах “нарахували” 3,5 млн свиней що на 4% більше, ніж на відповідну дату минулого року та відповідає 57% загальної чисельності свиней в Україні. Втім, остання залишається на рівні минулого року (6,14 млн голів), оскільки приріст промислового поголів’я компенсує зворотну зміну числа свиней, утримуваних населенням.

Після нового антирекорду за кількістю свинопоголів’я (2,46 млн гол.) у лютому, присадибний сектор сезонно “реабілітувався” – до 2,6 млн свиней. Однак, і цей рівень майже на 6% чи 0,16 млн гол. поступається показнику в останній місяць минулої весни.

Зафіксована позитивна динаміка поголів’я вже відобразилася на доробку промислового свинарства. Зокрема, за чотири місяці 2019-го сільськогосподарські підприємства отримали 179,8 тис. тонн приросту живої маси свиней. Це на 7,2% більше ніж за січень-квітень минулого року.

При цьому збільшення обсягів вирощування відбулося і за рахунок збільшення обсягів приплоду поросят на 3,6%. Так, за чотири місяці 2019-го вітчизняні свинарі отримали 2,3 тис. тонн приплоду живих поросят (проти 2,25 тис. тонн у січні-квітні 2019-го), що також позитивно впливає на сукупні обсяги вирощування свинини.

Пропозиція живця свиней від промислових свиногосподарств також зросла за аналізований період. Так, за січень-квітень сільськогосподарські підприємства реалізували на забій 1,54 млн свиней сукупною масою 169,2 тис. тонн: кількість забитих тварин збільшилася на 5,6% відносно перших чотирьох місяців минулого року, а середня жива вага однієї голови зросла до 110 кг, додавши 2%.